Kalendarium 2010

• 10 grudnia 2009 z 16:32 #7798
    Koroniarz
    Keymaster

Drogie Koleżanki i Koledzy!
    Ponieważ zaczynają spływać informacje na rok przyszły, zamieszczę pierwsze jeszcze nieuporządkowane, by przed świętami zamieścić możliwie kompletną informację. Wszystkie za wyjątkiem balu i Waterloo, należy traktować w kategoriach „do potwierdzenia”.

Olszynka Grochowska – Luty 2010 [?]
    Miejsce: Warszawa

IV Wielki Bal Stowarzyszenia ARSENAŁ – 13 lutego 2010
    Miejsce: Warszawa, pałac w Wilanowie

Koleżanki i Koledzy Rekonstruktorzy, Przyjaciele. 4 Wielki Bal Stowarzyszenia ARSENAŁ organizowany wspólnie z Ligą Baronów odbędzie się w sobotę, 13 lutego 2010 tradycyjnie w dawnej Kuchni Pałacu Wilanowskiego. Rozpoczynamy o 19 00, a uroczyste otwarcie o 20 00; zabawę przewidujemy, tak jak i w latach ubiegłych do rana. Zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków naszego Stowarzyszenia do wspólnej zabawy, w mundurach, sukniach wieczorowych i historycznych, a nawet ciemnych garniturach, jedynym wymogiem dla wszystkich są białe balowe rękawiczki. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rezerwację zaproszeń pod numerem telefonu 501326645.

Racławice – 08 maja 2010

27 listopada 2009, na spotkaniu w Urzędzie Gminy Racławice w obecności Pana Wójta mgr inż. Adama Samborskiego, sekretarza Stowarzyszenia Arsenał, mgr Piotra M. Zalewskiego, mgr Janusza Kicany Prezesa firmy KA&ER, oraz Pani Małgorzaty Sadowniczyk z działu Promocji Gminy Racławice postanowiono wspólnie zorganizować 8 maja 2010 Widowisko Batalistyczne „Racławice 1794” z udziałem grup rekonstrukcji historycznej z kraju i z za granicy.
    Uczestnicy spotkania zaplanowali udział 300 rekonstruktorów, 50 koni 10 armat zgromadzonych w dwóch obozach czynnych już na dwa dni przed planowanym widowiskiem.
    Dla wszystkich przewidziane zostanie wyżywienie (menu armii XVIII wieku), drewno na opał słoma, a także „żołd” na pokrycie kosztów przejazdu i uczestnictwa. Przewidujemy dostawienie koni dla grup nie posiadających własnych wierzchowców.
    „Racławice 1794” to nie tylko batalia na historycznych polach, to także możliwość różnorakich ćwiczeń i form aktywnej rekonstrukcji dla wszystkich grup. „Racławice 1794” mają być w zamierzeniu organizatorów przedsięwzięciem nowego typu, imprezą z dużym zaangażowaniem lokalnej społeczności, która dysponując strojami kosynierów wcieli się w sławnych przyszłych żołnierzy Regimentu Grenadierów Krakowskich. Chcielibyśmy jednocześnie aby nasze spotkanie w Racławicach miało jak najwięcej elementów wiernie odtwarzających realia XVIII wieku, chcielibyśmy także, aby grupy rekonstrukcji historycznej które przyjadą na batalię, jeśli to możliwe upodobniły swoje stroje do tych które były pod Racławicami ponad dwieście lat temu. Organizator, przewiduje moc „atrakcji”: ciężkie życie obozowe pełne zajęć jak to: musztrę zespołową (szkoła plutonu, batalionu, pułku), współdziałanie jednostek, bojowe patrol dzienne i nocne, pracę sztabową na kilku szczeblach dowodzenia, odpowiedzialne zajęcia dla gońców pieszych i konnych, itp. a także kantynę i dla saperów sypanie baterii.
    Wszystkie zainteresowane grupy i osoby prosimy o zgłaszanie się do p. Piotra M. Zalewskiego, lub na adres stowarzyszenia.

Kozietulski i inni – 15-16 maja 2010 – pokaz historyczny nawiązujący do wojen napoleońskich.
    Miejsce: Mała Wieś koło Grójca

Waterloo – 195 rocznica bitwy: 18-20 czerwca 2010
    Miejsce: Belgia

Military Odyssey – 28-30 sierpnia 2010
    Miejsce: Detling, Kent, Wielka Brytania

Fuengirola 1810-2010 – 200 rocznica bitwy: październik 2010
    Miejsce: Hiszpania

Noc listopadowa: 27 listopada 2010
    Miejsce: Warszawa

Pozdrawiam!
    M

10 grudnia 2009 z 16:51 #7799
    Steiner
    Participant

Racławice – 08 maja 2010

Uczestnicy spotkania zaplanowali udział 300 rekonstruktorów, 50 koni 10 armat zgromadzonych w dwóch obozach czynnych już na dwa dni przed planowanym widowiskiem.
    Chcielibyśmy jednocześnie aby nasze spotkanie w Racławicach miało jak najwięcej elementów wiernie odtwarzających realia XVIII wieku,

[/quote]

Czy wiadomo, przynajmniej wstępnie, jakie grupy będą brały udział ( 300 uczestników w mundurach/strojach XVIII wiecznych, to imponująca ilość)

10 grudnia 2009 z 16:56 #7800
    Koroniarz
    Keymaster

Sądzę, że te liczby zweryfikuje życie. Na razie zainteresowanie zgłosili Działyńczycy, Kawaleria Narodowa, artyleria forteczna z Nysy, artyleria Tyzenhauza z Litwy oraz miejscowa grupa kosynierska. Zdaje się, że Piotr rozmawiał również z Litwinami z pierwszego pułku. Wiem, że udziałem są zainteresowani również Moskale. Pełną i bieżącą informację ma Piotr, który prowadzi bieżące rozmowy z organizatorem.
    Pozdrawiam!

10 grudnia 2009 z 17:34 #7802
    Steiner
    Participant

Ok, dzieki za info.

10 grudnia 2009 z 18:10 #7803
    Maria J. Turos
    Participant

…i z pewnością chcieliby tam również medyka z całym „…arsenałem…”. Zacny Imc Panie Koroniarzu – czasu trochę jest, może pomysleć o czymś. Przepraszam, że Pana absorbuję, lecz zupełnie nie „…otwiera…” mi się kontakt z P. Zalewskim.
    Oczekuję na propozycje – byłoby ciekawie (w razie czego jako ofertę prosze przedłożyc moje fotografie z Jabłonny na http://www.wum.edu.pl pod zakładką Galeria – Archiwum i Festiwal Nauki Jabłonna.
    Pozdrowienia

17 grudnia 2009 z 15:44 #7829
    Kropidło
    Participant

Ja się deklaruję. Jako luźny strzelec w barwach regimentu fizylierów (sans guziki) lub ord. ostrogskiej. Postarałbym się namówić jeszcze paru chłopa podobnie odzianych, wszelako z rekonstrukcją jeszcze nie mających asocjacji mocnej lubo też żadnej.

17 grudnia 2009 z 16:11 #7830
    Horhe
    Participant

20-21 marca 2010 odbędzie się Napoleoniada w Jonkowie.
    W programie znajdą się stałe punkty programu: sesja naukowa, wystawa eksponatów z epoki, inscenizacja, przemarsze wojsk, musztra, biesiada napoleońska oraz pokazy fajerwerków. Nie zabraknie także nowych atrakcji. Tradycyjnie drugiego dnia imprezy odbędą się zawody strzeleckie z broni czarnoprochowej na strzelnicy sportowej WKS ’10’ w Mątkach, gdzie na początek wiosny na pewno rozprawimy się z Marzanną. Szczegóły imprezy znane będą pod koniec br. Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników Empire’u do Jonkowa. Czekamy także na uwagi i ewentualne propozycje dotyczące inscenizacji 2010. Na wasze opinie czekamy na naszym forum lub pod adresem kontakt@jonkowo.pl
    link do forum: 1807jonkowo.pl/forum/viewforum.php?forum_id=11
    Zapraszamy GRH wojsk z epoki napoleońskiej w mundurach z lat 1806-1813
    Zgłoszenia do 30 stycznia 2010 na e-mail: lepige@op.pl

18 grudnia 2009 z 12:52 #7835
    Koroniarz
    Keymaster

Dziękuję za wszystkie deklaracje odnośnie Racławic. Przekazuję je do organizatora.
    Horhe, dzięki za wiadomość. Czy masz w tym roku jakiś plakat?
    Pozdrawiam!

18 grudnia 2009 z 17:39 #7840
    Horhe
    Participant

Wiem, że trwają prace nad kalendarzem. Plakat lub baner w wersji elektronicznej będzie na pewno, co do papierowego,to wypytam.
    Salute

2 stycznia 2010 z 13:56 #7872
    Adam Zwoiński
    Participant

Ja także się deklaruje na Racławice wysłałem juz maila do Piotra

2 stycznia 2010 z 21:02 #7873
    Adam Zwoiński
    Participant

Znalazłem coś bardzo ciekawego na YT, to przedsmak inscenizacji w maju

http://www.youtube.com/watch?v=OW2ltwSTsv4

31 stycznia 2010 z 18:25 #8025
    cezarys
    Participant

Witam
    jestem nowym na waszym forum
    w tym roku będę w dniach rocznicy bitwy Waterloo
    koło Brukseli i chciałbym zobaczyc to widowisko.
    Doczytałem się że można kupić wejściówki na trybunę,
    ponieważ napewno ktoś był wcześniej w Waterloo
    to napewno wie czy taki wydatek 20E na osobę się opłaca
    Czy warto kupić taki bilet czy wystarczy obejrzeć wszystko
    z innego miejsca.Bardzo proszę kogoś o odpowiedź.
    Cezary

31 stycznia 2010 z 20:06 #8027
    Koroniarz
    Keymaster

Witam Kolegę!
    Odpowiedź znajdziesz tutaj: Waterloo 2009. Jeśli dotrzesz, zapraszam z wizytą do szwoleżerów.
    Pozdrawiam!
    :ulan:

31 stycznia 2010 z 23:23 #8029
    cezarys
    Participant

Dzięki za odpowiedź
    ale najbardziej mnie intersuje czy wykupienie biletu na trybunę
    ma jakiś sens czy można oglądać rekonstrukcję również
    z innych miejsc bez opłaty
    Cezary

1 lutego 2010 z 01:20 #8031
    Koroniarz
    Keymaster

Niektórzy oglądają z kopca, inni z kawałka drogi na północnym skraju. Ja ze środka 🙂
    Czy znajdziesz dobre miejsce bezpłatne zależy od aranżacji w tym roku i tego na ile wcześniej przyjedziesz zająć miejsce.

Pozdrawiam!

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.