senator

Odpowiedzi na Forum Stworzone

 • W odpowiedzi na: Olszynka Grochowska

  7 kwietnia 2014 z 23:25 #11011
  senator
  Participant

  Witam dziś nastąpiło wreszcie rozliczenie Olszynki Grochowskiej i konia z rzędem temu kto zgadnie ile dostaliśmy. Oszczędzę wam zgadywanki dostaliśmy za 4 konie całe 500 złoty. Kolega który rozliczał konie pobrał sobie 1500 zł za Lipsk bo miało być tyle za wypożyczenie zapomniał że całą kwotę pochłonął transport badania i dodatkowe szczepienia a na koniec jeszcze zabrakło i trzeba było jeszcze trochę dopłacić nawet do koni kolegów z zielonej kawalerii jacy pojechali z nami na Lipsk. Co uczyniliśmy my z własnej kieszeni. Rozmowy i tłumaczenie niemiały żadnego sensu stwierdził że poniósł koszty dojazdu. Ciekawe czy był jedyny myślę że nie bo ja tak samo jak inni koledzy też takowe poniosłem. Ciekawostką jest to że trzeba było zrobić tym ich koniom te wszystkie dodatkowe badania szczepienia a oni uważają że nie muszą ponosić za nie kosztów i należy im się jeszcze kasa. Ciekawe kiedy zostanie rozliczona nasza armata i obsługa jaka przy niej była. Pozdrawiam.

  W odpowiedzi na: Woltyżerowie 1. pułku piechoty linowej KP (BRWP)

  12 marca 2014 z 12:29 #11000
  senator
  Participant
  Załączniki:

  W odpowiedzi na: Woltyżerowie 1. pułku piechoty linowej KP (BRWP)

  12 marca 2014 z 12:25 #10998
  senator
  Participant
  Załączniki:

  W odpowiedzi na: Olszynka Grochowska

  9 marca 2014 z 22:25 #10996

  W odpowiedzi na: Olszynka Grochowska

  9 marca 2014 z 21:36 #10993

  W odpowiedzi na: Olszynka Grochowska

  9 marca 2014 z 21:34 #10991

  W odpowiedzi na: Olszynka Grochowska

  9 marca 2014 z 21:33 #10989

  W odpowiedzi na: Olszynka Grochowska

  9 marca 2014 z 21:26 #10987
  senator
  Participant

  Olszynka Grochowska już za nami Arsenał był reprezentowany ostatecznie przez czterech szwoleżerów i ośmiu lansjerów. Wystawiliśmy jedną armatę z obsługą i siedmiu konnych. Bitwa ogólnie mało historycznie odtworzona to z racji niewielkiej ilości oddziałów w mundurach z epoki większość posiadała mundury napoleońskie i spora ilość osób która posiadała różnego typu mundury z wypożyczalni filmowych. Doszła nieumiejętność prawidłowego ich noszenia i spora ilość osób w stylizowanych strojach co dawało kiepski obraz na zewnątrz. Scenariusz wydawał się całkowitą improwizacją. Ale powiedzmy też że można było zobaczyć naprawdę z górnej pułki rekonstruktorów tej epoki. Numerem jeden był dla mnie Andrzej Skolik w swoim mundurze strzelca wielki szacunek za tak dobre pokazanie takiej sylwetki. Numerem drugim byli koledzy z drugiego pułku ułanów nie są to osoby nieznane w światku rekonstruktorskim ale możemy na nich pokazywać jak powinna wyglądać rekonstrukcja kawalerii Królestw Kongresowego. Spora ilość koni (60) robiła wrażenie ale pstrokacizna jaka była na koniach dla mnie psuła cały efekt dlatego wszyscy lansjerzy jeździli jako eskorta generała a na swe rogatywki nałożono pokrowce aby upodobnić się do 3 pułku ułanów. Uważam że ładnie próbowano przekazać społeczeństwu lekcje patriotyzmu w trochę amatorski sposób co ważne mimo wszystko trafiło to do publiczności która nagrodziła uczestników owacjami.

  W odpowiedzi na: Olszynka Grochowska

  7 marca 2014 z 13:28 #10985
  senator
  Participant

  Wczoraj rozmawiałem z Adamem Sujeckim który w tym roku zajmuje się kawalerią jaka będzie pod Olszynką Grochowską. Z rozmowy wynika że możemy się spodziewać ponad 50 koni. Co do grup większość to będzie zielona kawaleria. Z epokowych ma ponoć być 2 pułk ułanów? Będzie na pewno 4 lansjerów nadwiślańskich którzy mogą udostępniać swoje konie kolegom szwoleżerom. Pozostali to kaskaderzy konni ze Słupna (11 pułk ułanów) zawsze wcielający się w kozaków i przez wszystkich szanowani za to że jako jedyni wcielają się i odgrywają tych złych, 1 pułk ułanów Krechowieckich, 9 pułk ułanów a reszta nie jest mi znana. Otrzymałem też od dowodzącego kawalerią informacje że zostało wysłane zaproszenie do szwoleżerów ale w rozmowie z Marcinem okazało się że nie dotarło do nich stąd brak koni dla naszych szwoleżerów. Wypowiedzi dowodzącego kawaleria była bardzo niekonkretna jeśli idzie o to kogo zobaczymy na polu. Ja chciałem spróbować załatwić jakieś konie dla choćby dwóch jeszcze szwoleżerów niestety nie udało się. Dodam że dwa tygodnie temu też rozmawiałem w tej sprawie z tą samą osobą i dostałem informacje że nie weźmie on więcej niż czterech lansjerów mino że chciałem zgłosić sześciu a o szwoleżerach też była rozmowa ale nie zostali oni wzięci pod uwagę. Pewnie komuś podpadnę tą wypowiedzią ale mam to gdzieś. Od jutra szyje sobie mundur pułkownika kawalerii z okresu II RP i wbijam się na każdą imprezę jaka będzie w okolicy z tego okresu dorzucę sobie pełen garnitur medali i odznaczeń i każe się też tytułować panie pułkowniku. To tak dla równowagi.

  W odpowiedzi na: Olszynka Grochowska

  27 lutego 2014 z 21:13 #10975
  senator
  Participant

  Z racji tego że nasze mundury barwy granatowo żółtej są podobne do mundurów 3 pułku ułanów królestwa kongresowego to właśnie w nich wcielą się lansjerzy.

  W odpowiedzi na: Olszynka Grochowska

  27 lutego 2014 z 20:54 #10972
  senator
  Participant

  Koledzy z tego co jest mi wiadome to kawalerią po stronie polskiej dowodzi Adam Sujecki z 1 Pułku Ułanów Krechowieckich chciałem mu zgłosić 6 do 8 konnych z naszego stowarzyszenia lecz dowiedziałem się że wezmą tylko 4 i to lansjerów do tego jeszcze 4 lansjerów będzie z armatą. Nie wiem czy to prawda ale doszły do mnie słuchy że ma być na polu ok. 50 kawalerzystów. Biorą pod uwagę wielkość pola na którym prowadzona jest inscenizacja i że ma być pirotechnika to naprawdę spora liczba koni. Wiem też że pojawią się oprócz naszych lansjerów koledzy kaskaderzy ze Słupna ok.10 koni po stronie rosyjskiej , 1 Pułk Ułanów Krechowieckich ok.6-10koni po stronie polskiej. Reszta jest mi niewiadoma słyszałem tylko że ma być kilka osób z zielonej kawalerii i że ma pojawić się też oddział konny z Nysy do tego ponoć będą koledzy z 2 pułku ułanów księstwa . Ale tak jak mówiłem nie wiem tego od organizatora tylko od osób trzecich. Aleksander jak chcesz to mogę podzielić się swoim koniem z tobą.

  W odpowiedzi na: Olszynka Grochowska

  26 lutego 2014 z 14:33 #10967
  senator
  Participant

  Już 8 marca odbędzie się inscenizacja bitwy pod olszynką grochowską nasze stowarzyszenie będzie reprezentowane przez lansjerów. Szkoda że nie będzie innych oddziałów od nas no cóż trudno postaramy się godnie prezentować nasze stowarzyszenie

  W odpowiedzi na: klamra Kawalerii Narodowej SAR

  20 lutego 2014 z 23:12 #10958
  senator
  Participant

  Mundur towarzysza kawalerii narodowej

  W odpowiedzi na: Woltyżerowie 1. pułku piechoty linowej KP (BRWP)

  20 lutego 2014 z 02:17 #10952
  senator
  Participant

  Kokardy biało czerwone pokazały się na czapkach polskich żołnierzy od lutego 1831 roku.

  W odpowiedzi na: Woltyżerowie 1. pułku piechoty linowej KP (BRWP)

  14 lutego 2014 z 11:53 #10942