Zaopatrzenie wojska Księstwa Warszawskiego

• 25 lutego 2010 z 01:27 #8138
    Horhe
    Participant

Przypadkiem trafiłem na publikację Henryka Eile pt. Dzieje administracji w wojsku Księstwa Warszawskiego. Zaopatrzenie wojska z 1928 roku
    http://www.sbc.org.pl/dlibra/docmetadata?id=17135&dirds=1&tab=1
    Warto „przetworzyć” zawartą w niej wiedzę i zaczerpnąć trochę do naszych rekonstrukcji. Pobieżnie przeglądając trafiłem na informacje o polowych piekarniach i aprowizacji.

25 lutego 2010 z 18:16 #8142
    Maria J. Turos
    Participant

Mon Marechal.
    Są i rzeczy oryginalne np. „urządzenie Szpitalów” równiez z dietami i wzorami dokumentów, jest też zrekonstruowany plan zajęć ze Szpitala Ujazdowskiego.
    Bardzo mnie to cieszy Mon Marechal – bo i cóż ja innego robię, mam apteczkę z etykietkami wg Gudeita, mam francuską, mam kopie druków, tylko jakoś chętnych na takie oglądania nie ma tak wielu, a jeszcze mniej do praktycznego odtworzenia np. badania rekrutów, wypisu ze szpitala i przyjęcia w pułku (tu mamy komplet dokumentacji), raportu „…chirurga starszego…” przed dowódcą.
    „…przymiarki…” były w 2007 roku w Jabłonnie i w Pułtusku, ale mało poważnie.
    Przyznam się szczerze, iż marzy mi się coś takiego…
    Pozdrowienia

13 września 2011 z 14:32 #10096
    Koroniarz
    Keymaster

Paweł Kucharczyk napisał swojego czasu pracę na temat Pociągów Wojskowych Ksiestwa Warszawskiego, której fragment jest na stronie Arsenału.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.