Tajemnica Skrywana na Cmenarzu : płk Łukasz Jaskólski

• 28 listopada 2011 z 13:19 #10171
    wroobelek
    Participant

Witam Chciałbym podziękować ludziom , którzy pomogli kompletować historię o ppłk Łukaszu Jaskólskim , Stowarzyszenie Regimentów i Pułków Polskich Arsenał zostało wyczytane w podziękowaniach przy pomocy merytorycznej na uroczystości odsłonięcia odnowionego pomnika gdzie została odczytana historia pułkownika , zapraszam na obejrzenia relacji na  ,  , pozdrawiam Mariusz Wróblewski

28 listopada 2011 z 23:53 #10172
    Zenobi
    Participant

Gratuluję inicjatywy i sukcesu!

Przy okazji do kwestii:

Co do tej sławnej przemowy , znalazłem , tylko informację , że Napoleon odzyskał zaufanie Wojsk Polskich , ma ktoś może treść tego przemówienia , czy istnieją może obrazy nawiązujące do tego wydarzenia ?

Dwa warianty mowy Napoleona do Polaków podał Sz. Askenazy: Napoleon a wojsko polskie w 1813 r. w: „Kwartalnik Historyczny” 1899, s.73-83.

Pozdrawiam.

29 listopada 2011 z 09:31 #10174
    apacz
    Participant

Brawo!!

29 listopada 2011 z 10:20 #10175
    wroobelek
    Participant

Dzięki , następnym krokiem będzie wydanie historii Łukasza Jaskólskiego w formie papierowej i dołączenie do książeczki płyty DVD z zapisem uroczystości odsłonięcia pomnika i odcinkiem programu „Było Nie Minęło” poświęconej właśnie pułkownikowi , który będzie kręcony w przeciągu 2 tygodni. Pozdrawiam

29 listopada 2011 z 12:50 #10176
    Koroniarz
    Keymaster

Gratulacje. Całość pozwoliłem sobie również zreferować na stronie głównej:
    Pozdrawiam!

1 grudnia 2011 z 19:07 #10179
    wroobelek
    Participant

Dzięki , film nr 2

7 grudnia 2011 z 01:47 #10184
    wroobelek
    Participant

witam ponownie właśnie udało mi się zamieścić informację o ppłk Jaskólskim w Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ukasz_Jask%C3%B3lski

9 grudnia 2011 z 11:24 #10189
    Koroniarz
    Keymaster

Czy zachował się może jakiś wizerunek płk Jaskólskiego?

9 grudnia 2011 z 14:50 #10195
    wroobelek
    Participant

Czy zachował się może jakiś wizerunek płk Jaskólskiego?

Jeżeli tak to ja takiego nie posiadam. Nie wiem gdzie mógłby się znajdować , jeżeli taki był i przetrwał. Nie mam kontaktu z obecnymi członkami jego dalszej rodziny. Natomiast na podstawie opisu bitwy , znajoma malarka maluje obraz z Jaskólskim. Reprodukcje na pewno dodam do wikipedii.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.