Szycie kurtki muszkietera Regimentu 2 Koronnego 1792-94

• 26 lipca 2011 z 22:04 #9991
    Adam Zwoiński
    Participant

Chciałbym podzielić się z forumowiczami moja pracą nad wykonywaniem kurtki szeregowca 2 Reg Wodzickiego z lat 1792-94, Zdjęcia będę zamieszczał sukcesywnie

26 lipca 2011 z 23:44 #9992
    Adam Zwoiński
    Participant

Jest tak jak widać, no cóż cały czas się uczę to jest moja pierwsza kurtka w życiu, którą szyję, wiem góra wyłogów winna być inna, teraz trudno mi będzie poprawić ale spróbuje, kołnierz nie jest sztywny, czerwone sukno zagiąłem do środka. Lamówek na rękawach i plecach nie będzie bo to ma być kurtka szeregowca. Wszystkie zdjęcia pokazują ta samą kurtkę, to przedostatnie jest inaczej naświetlone. Kiedy ją skończe będę szył następna to poprawię błędy, nie ukrywam iż wyniky one także z moich ograniczonych umiejętności. Kurtkę szyję wyłacznie ręcznie, bez maszyny, w środku będzie lniana, szara podszewka, Bauer pisze , że były lniane, szare podszewki do kurtek

27 lipca 2011 z 11:57 #9993
    Adam Zwoiński
    Participant

Nie chciałem wklejać kolejnych zdjęć do poprzedniego postu, nastepne będą tutaj tak aby nasza dyskusja była przejrzysta ))

27 lipca 2011 z 20:15 #9994
    Prusak
    Participant

Hm-tylko dlaczego plecy wykrojone w taki sposob?

27 lipca 2011 z 22:23 #9995
    Adam Zwoiński
    Participant

kołnierze wyszły mi za szerokie, będę musiał nosić grupy halsztuk ale ogólnie jestem zadowolony, coś z tego wychodzi, nie użyłem ani jednej szpilki przy szyciu… gdy go zobaczyłem pomyslałem sobie jak to dobrze być Polakiem, niedługo go założe w skończonej postaci, to mnie zawsze wbija w ogromną dumę z naszej nacji )))

Ahmed : plecy tak wykrojone bo pociąłem stary płaszcz zakupiony na rynku za 5 zł

28 lipca 2011 z 14:31 #9996
    Marecki
    Participant

Tak jak mówiłem Panie Adamie, kurtka bez podszewki jest mało przekonywująca historycznie, bez względu na epoki 😉 .
    Ładna robota 🙂

28 lipca 2011 z 17:28 #9997
    Adam Zwoiński
    Participant

Krok 12

28 lipca 2011 z 18:49 #9998
    Prusak
    Participant

Hm-mimo wszystko,wielkie uznanie Adas za samozapracie i mnóstwo włozonje pracy,ale…to nie ma prawie żandego związkuz tym jak szyto w epoce.Czasem lepiej wydac na sukno ,posiedziec nad wykrojami i zrobic raz a porządnie (nawet bym pomógł gdybyś poprosił);)

29 lipca 2011 z 00:00 #9999
    Adam Zwoiński
    Participant

Nastepna kurtka będzie lepsza, właśnie ją przymierzyłem i prezentuje się świetnie, uszyłem sam swoją pierwsza kurtkę, jestem szczęśliwy !!, pomoc chętnie przyjmę

Poniżej zamieszczam szkic kurtki szeregowca 2 Reg. wg. którego mam zamiar uszyć kolejną, proszę o krytyczne komentarze

A oto końcowy efekt, uszyłem aż dwie kurtki a to nie koniec !

11.03.12 Teraz zamieszczam najnowsze zdjęcia, moje ” ubranko ” nieco poprawiłem

Zdjęcia z Marszu Wiosennego pt MARSZ DYWIZJI GEN. KAROLA SIERAKOWSKIEGO NA SŁONIM PRZECIW DERFELDENOWI 1794

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.