Szwoleżerowie gwardii – rekonstrukcja

• 26 czerwca 2008 z 00:47 #5558
    Koroniarz
    Keymaster

Z przyjemnością informuję szanowne koleżeństwo, że wróciliśmy właśnie z Waterloo, gdzie stawaliśmy w asyście samego cesarza. Sprawozdanie w Aktualnościach, a zdjęcia w Cyfrowej galerii na stronach stowarzyszenia. Niżej łącza do stron profesjonalnych ze zdjęciami z Plancenoit i Waterloo:
    http://www.pixelistes.com/forum/les-pixelistes-a-waterloo-les-21-et-22-juin-2008-les-photos-photo2-vt39794.html

http://www.lucnix.be/main.php?g2_itemId=60908/
    Jest co oglądać 🙂 Parę przykładów niżej.
    http://www.weplug.com/media48042.html

Pozdrawiam!
    :ulan: :ulan: :ulan: :ulan: :ulan: :ulan: :ulan: :ulan: :ulan: :ulan:

24 lipca 2008 z 13:46 #5597
    Litwin
    Participant

Do Szyszkownika
    Czy dotarła wiadomość pw?

19 sierpnia 2008 z 09:09 #5628
    Koroniarz
    Keymaster

Witam wszystkich!
    W miniony weekend w Będominie spotkaliśmy się z p. dr Andrzejem Nieuważnym. Z dużą przyjemnością informuję, że zapowiadana książka o szwoleżerach pojawi się w drugiej połowie września 2008. Ponoć przejrzana została druga szczotka i książka została skierowana do druku. Może uda się nabyć jeszcze przed Somosierrą. Co się tyczy samego Będomina, to przedsięwzięcie było udane pod względem ćwiczebnym. Nigdy za wiele okazji ćwiczenia obrotów. Lało jak nigdy i pewno wraz z innymi przeżyciami da to początek paru opowieściom 🙂 Pod względem bojowym mam duży niedosyt. Niestety konie były nieostrzelane i w większości panicznie się bały odgłosów walki.
    Pozdrawiam!
    :lekkokonny:

20 sierpnia 2008 z 16:09 #5632
    DarekDarek
    Participant

Prawda, bardzo brakowało nam wsparcia naszej kawalerii, ale i tak udało się nam zatrzymać pochód nieprzyjaciela.
    Niemniej przydało się by nam trochę pośpiewać z gwardzistami przy ognisku. Patrz Saragossa.
    Pzdr – D.

30 listopada 2008 z 06:42 #5842
    Chevau-léger
    Participant

W portalu http://napoleon.gery.pl/[/url], w bibliotece barwy i broni, umieszczone zostały plansze mundurowe szwoleżerów gwardii :ulan: Warto zobaczyć!

9 grudnia 2008 z 23:06 #5912
    senator
    Participant

W Odkrywcy jest artykuł o naszej wyprawie pod Somosierre ciekawie napisany choć sporo w nim dziwnych informacji a fotki wydaje mi się że nie są autora artykułu lecz Krzysia Radzikowskiego chyba że kolega który to napisał potrafi się sam fotograować jak idzie w szyku z innymi

10 grudnia 2008 z 00:01 #5913
    senator
    Participant

I tak dla wiadomości nie tylko szwoleżerowie mieli N na rogatywkach posiadali je również lansjerzy

10 grudnia 2008 z 13:24 #5920
    Chevau-léger
    Participant

Niech mi będzie wolno złożyć życzenia wszystkim rekonstruktorom, w tym szczególnie szwoleżerom, którzy odwiedzają to miejsce. Zdrowych i szczęśliwych świąt, wszystkiego co najlepsze. Życzę ponadto trochę więcej otwartości na osoby z zewnątrz, które chciałyby włączyć się do jakiejś grupy rekonstrukcyjnej. Od czerwca bieżącego roku dobijałem się bezskutecznie do grupy rekonstrukcyjnej szwoleżerów. Odpowiedzi na moje pytania były zdawkowe, wcale nie czułem by komuś zależało na tym bym do oddziału dołączył. Trudno się więc dziwić, że i mój zapał w końcu trochę ostygł.

Przykro mi, że nie mogę tych życzeń złożyć Wam osobiście. Nie jestem też zadowolony, że występuje w tych życzeniach nutka goryczy. Nie tak to sobie wszystko wyobrażałem odpowiadając na ogłoszenie o rekrutacji do GRH Szwoleżerów Gwardii.

P.S. Bardzo dziękuję koledze Michałowi Majewskiemu (zakładam, że nie mylę się co do osoby) za wskazówki odnośnie miejsca nauki jazdy konnej i rozmowę w stajni skaryszewskiej. Bez tego byłbym zupełnie jak dziecko we mgle.

10 grudnia 2008 z 13:30 #5921
    senator
    Participant

Nos do góry kolego widzisz nie jest tak zle chociaż jeden ci coś doradził i pomógł

10 grudnia 2008 z 18:56 #5922
    Koroniarz
    Keymaster

Przykro mi, że nie mogę tych życzeń złożyć Wam osobiście. Nie jestem też zadowolony, że występuje w tych życzeniach nutka goryczy. Nie tak to sobie wszystko wyobrażałem odpowiadając na ogłoszenie o rekrutacji do GRH Szwoleżerów Gwardii.

Drogi Panie Kolego!
    Zasmuciła mnie Pana wypowiedź, gdyż ze swojej strony sprawę inaczej pamiętam. Chociażby w świetle naszej korespondencji. Nawet najliczniejsza korespondencja nie zastąpi osobistego kontaktu, czego chociażby rozmowa z Michałem jest dowodem. Niemniej i ja życzę wszystkiego dobrego z okazji świąt jak też realizacji zamierzeń.
    MP

10 grudnia 2008 z 22:21 #5926
    Chevau-léger
    Participant

Drogi Panie Kolego!
    Zasmuciła mnie Pana wypowiedź, gdyż ze swojej strony sprawę inaczej pamiętam. Chociażby w świetle naszej korespondencji. Nawet najliczniejsza korespondencja nie zastąpi osobistego kontaktu, czego chociażby rozmowa z Michałem jest dowodem. Niemniej i ja życzę wszystkiego dobrego z okazji świąt jak też realizacji zamierzeń.
    MP

Drogi Panie Kolego!

Każdy z nas ma prawo do swojego spojrzenia na tą sprawę. I nie jest celowe przerzucać się cytatami z korespondencji, bo nie o to tutaj chodzi. Ze swojej strony czuję, że zrobiłem wszystko co mogłem w tych okolicznościach.
    Pana życzenia przyjmuję w dobrej wierze, nie będę się już Panu narzucać, proszę być spokojnym.

RJK

10 grudnia 2008 z 22:33 #5927
    Koroniarz
    Keymaster

Biorąc pod uwagę moje pytanie o Pana dalsze zamierzenia, trudno mówić o obawie przed narzucaniem się.

Uwadze wszystkich zainteresowanych polecam konferencję naukową poświęconą rocznicy szarży pod Somosierrą, na którą z upoważnienia Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych zapraszam.

Pozdrawiam!

11 grudnia 2008 z 03:27 #5934
    DarekDarek
    Participant

Marcinie!
    Z wielką przyjemnością wybrałbym się na to spotkanie, ale … obowiązki :stinky:
    Samo życie. Pozdrów od Działyńczyka wszystkich naszych ‚koniarzy’, bo daaawno już ich nie widziałem.
    Pozdrawiam – Darko.

11 grudnia 2008 z 20:04 #5935
    Koroniarz
    Keymaster

Tak. Wiem. Niestety. Niemniej zapraszam również do udziału w mszy:

w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w dniu 15 grudnia b.r. o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta za uczestników bitwy pod Somosierrą w 200. rocznicę szarży.

Msza Święta będzie dopełnieniem w/w polsko-hiszpańskiej konferencji naukowej, którą organizuje Urząd wspólnie z Muzeum Wojska Polskiego w siedzibie tego ostatniego w dniach 15-16 grudnia b.r. Głównymi gośćmi konferencji będzie delegacja hiszpańskich specjalistów, naukowców i wojskowych, na czele z gen. dyw. Francisco Javierem Zorzo Ferrerem, który został odznaczony Medalem Pro Memoria w dniu 30 listopada b.r. pod Somosierra za zasługi w upamiętnianiu czynu oręża polskiego w walce o wolną Polskę.

W mszy weźmie udział honorowej asysta wystawiona przez Komendę Garnizonu M.St. Warszawy oraz przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych odtwarzających szwoleżerów i inne jednostki, które 200 lat temu brały udział w walkach w Hiszpanii.

13 grudnia 2008 z 00:02 #5936
    M.A.R.O.
    Participant

Czy na wspomniana konferencje kolezenstwo rekonstruktorstwo zjawi sie odziane w „barwe” czy w cywilnych lachach?

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.