Szwoleżerowie gwardii – rekonstrukcja

• 23 listopada 2010 z 14:42 #8882
    Koroniarz
    Keymaster

W poczcie sztandarowym powinien być jeden oficer i dwu szwoleżerów. Wykonawców najlepiej wybrać spośród wymienianych wcześniej w tym wątku. Najtrudniej byłoby z butami w stylu węgierskim. To bardzo drogie przedsięwzięcie, podobnie jak wykonanie dobrych czapek. Kurtka oficerska wymaga haftów. Mundur szwoleżerski to mundur gwardii, więc kwestia jaka cena jest rozsądna, jest dyskusyjna. Jeśli to mają być mundury z prawdziwego zdarzenia, to nie będzie to przedsięwzięcie tanie. Czy poczet jeździ konno? Jaki jest patron szkoły?

Pozdrawiam!

28 października 2011 z 16:39 #10142
    senator
    Participant
    18 sierpnia 2012 z 19:31 #10533
    5 września 2012 z 11:36 #10582
    Koroniarz
    Keymaster

Jak zauważysz wypowiedziałem się w wątku na DO BRONI dość dawno. Mam przemożne uczucie, że całe to przedsięwzięcie istnieje wyłącznie na papierze i jest dziełem jednej osoby.

Co do szwoleżerów, to każdy kto chce może nas zobaczyć w kraju i za granicą. Pod Możajskiem byli szwoleżerowie z Polski, Anglii, Francji i Rosji. Już teraz pracujemy nad przedsięwzięciami na lata przyszłe. Kampanię niemiecką roku 1813-tego, francuską 1814-ego (Bernard, dowódca sekcji francuskiej jest w komitecie organizacyjnym obchodów 200 rocznicy tej kampanii) i belgijską roku 1815-ego. Mamy zaproszenia tak na Elbę, jak i na Szlak Orła (marsz Napoleona z zatoki Juan na Paryż). Nudzić się nie będziemy.

Pozdrawiam!
    :ulan:

8 stycznia 2014 z 00:02 #10809
    Koroniarz
    Keymaster

Zapraszamy! Informacje tu i u podoficera werbunkowego. Niebawem kolejne na stronie Arsenału 🙂

Informacja o grupie tutaj:

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.