Szabla i Koń

• 1 lipca 2011 z 12:02 #9955
    elmijakke
    Participant

Uff!!! Wreszcie wszystko wiadomo (przynajmniej jeżeli chodzi o nasz magazyn)! Pismo pojawi się w Empikach oraz w wybranych salonikach InMedio (Warszawa) 12 lipca!!!

29 lipca 2011 z 16:09 #10001
    piotrek
    Participant

Witam serdecznie. Nazywam się Piotrek Dobrowolski, na co dzień zajmuję się rekonstrukcją artylerii konnej w ramach GRH 7 D.A.K. a od niedawna pełnię zaszczytną funkcję Zastrednacz’a w Szabli i Koniu 😉

I jak z tym artykułem o Krojantach? Przeczytali Ci, którzy mają krytyczny pogląd na tę imprezę? Chętnie podejmę polemikę jako jego autor 😉

30 lipca 2011 z 08:17 #10002
    senator
    Participant

Witam nie przeczytałem. Ale przeczytam.

10 sierpnia 2011 z 17:55 #10010
    elmijakke
    Participant

I jak tam Darku? Dałeś radę?

16 sierpnia 2011 z 13:27 #10016
    senator
    Participant

Czytałem i powiem że jest napisany dobrze tak trzymać. Weź pod lupe teraz Osów.
    Pozdrawiam

16 sierpnia 2011 z 21:59 #10018
    elmijakke
    Participant

Czytałem i powiem że jest napisany dobrze tak trzymać. Weź pod lupe teraz Osów.
    Pozdrawiam

Ossów jest poza wszelkimi kategoriami, tego po prostu nie da się opisać… Na moje nieszczęście pojechałem tam po dwóch latach przerwy (jako widz) i niestety moje nadzieje na to że coś się zmieniło okazały się jak zwykle płonne. Szczerze mówiąc nie ma co krytykować i psów wieszać bo to i tak do organizatorów nie dotrze – tam liczy się tylko wóda i „ułańska fantazja”. Także po co strzępić pióro i język

22 sierpnia 2011 z 13:43 #10025
    senator
    Participant

Myślę że jednak powinno się wziąć pod lupę tą imprezę bo na nią są dawane pieniądze i to niemałe. Osoby które pragną w tym rejonie zrobić inscenizacje odchodzą z kwitkiem i informacją że przecież jest Ossów. Ja w tym roku byłem w Poznaniu gdzie odbyła się naprawdę świetna impreza pokazująca walki oddziałów wielkopolskich z bolszewikami. Za to wśród osób związanych z Ossowem chodziła dziwna plota że jacyś wariaci robią tam czyli w Poznaniu bitwę pod Ossowem i to w tym samym czasie.

22 sierpnia 2011 z 14:03 #10026
    elmijakke
    Participant

Myślę, nad artykułem, ale raczej w numerze trzecim!
    Pozdrawiam
    KM

31 sierpnia 2011 z 08:28 #10058
    senator
    Participant

Czy wiecie że na polu pod Ossowem po imprezie został pochowany koń który zginął w wypadku podczas powrotu z imprezy.

31 sierpnia 2011 z 22:42 #10061
    elmijakke
    Participant

Panowie,
    poszukuję zdjęć z tegorocznego Ossowa – do artykułu w Szabli i Koniu!
    Czy ktoś posiada?
    Bardzo proszę o info: k.mijakowski@szablaikon.pl

26 października 2011 z 17:21 #10138
    elmijakke
    Participant

I stało się. W numerze drugim polecam artykuł: Ossów – survival piechocińca!” 🙂

26 października 2011 z 17:49 #10139
    Koroniarz
    Keymaster

Przeczytałem i niestety zgadza się to z moimi obserwacjami co do pokazów (bo nie rekonstrukcji) organizowanych przez tę osobę. Nie inaczej jest z bitwą pod Kobyłką, jedną z najznaczniejszych przecież bitew insurekcji kościuszkowskiej, której rocznica na dziś przypada (26 października 1794 r.). Kiedy pytałem się o program dowiedziałem się od osoby, która przesyłała mi afisz, że takowego nie zna, bo jest jedynie grafikiem. Jak się okazało, nie znał go nikt. Biorąc pod uwagę, że w tej bitwie skrwawił się korpus litewski, jest to jedna z niewielu rocznic, na którą ochoczo dojeżdżają zaprzyjaźnione grupy insurekcyjne z Litwy. Tym samym jedna z tych rocznic, które stwarzają możliwość wydobycia z zapomnienia ważnego kawałka naszej wspólnej historii. Niestety konsekwentnie marnotrawiona, a co gorsza mimo zupełnego braku woli poprawy ze strony organizatora, zupełnie przezeń zawłaszczona. Nie ma możliwości by zorganizował ją ktoś inny, dla którego historia ma rzeczywiste znaczenie, a nie jedynie stanowi pretekst do prowadzenia, bliżej nieokreślonej działalności (bo z całą pewnością nie rekonstrukcyjnej).

Po wtóre czytając obie relacje miałem pewnego rodzaju poczucie deja vu. Pod własnym imieniem i nazwiskiem te same problemy w jednym z artykułów opublikowanych w DO BRONI wytykał parę lat temu Piotr.

Pozdrawiam!

28 października 2011 z 11:10 #10140
    senator
    Participant

Marcin temat Ossowa czy Kobyłki to pozycja skazana z góry na niepowodzenie. Kolega który to organizuje ma takie a nie inne podejście do sprawy a jego ludzie mają to gdzieś czy pojadą taką impreze w strojach indjan czy kawalerii narodowej że uważam temat totalnie za zamknięty. Szkoda mi tylko Litwinów

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.