Sukno – produkcja na zamówienie

• 25 listopada 2011 z 19:26 #10164
    Krzysztof63
    Participant

Jest coraz większy problem ze znalezieniem sukna do celów mundurowych. Nie mówię już tutaj o wyrobie, wykonanym w technice i jakości osiemnastowiecznej, ale w ogóle o jakimkolwiek suknie.

Badam sprawę zamówienia sukna mundurowago, które spełniałoby minimum naszych wymagań. Już wiem, że będą to ilości rzędu 200 – 300 m jednego koloru, co będzie kosztowało kilkanaście tysięcy złotych (cena jednego metra raczej nie zejdzie poniżej 50 zł).

W związku z tym chciałbym uzyskać opinię na kilka spraw:
    – jaka ilość sukna byłaby potrzebna grupie (długość w metrach, przy przeciętnej szerokości 1,5 m).
    – jaka gramatura byłaby najlepsza (przeciętne sukno płaszczowe lub flausz ma obecnie ok. 550 – 600 g / mb; wydaje mi się ze mundury szyte z takiego sukna są za grube, my mamy spodnie i kamizelki z sukna 490 i na lato są za ciepłe).
    – na jaki kolor jest najwieksze zapotrzebowanie – domyślam się, że granat, ale może lepiej białe, do samodzielnego farbowania.
    – jaka zawartość sztucznego dodatku jest dopuszczalna – standardowo stosuje się 20%, ale być może uda się znaleźć wykonawcę, który zrobi 100% wełny.

Proszę nie traktować sobie, że coś obiecuję – sprawdzam tylko możliwości. Jeśli się okaże, że w środowisku będzie zapotrzebowanie na takie minimalne zamówienie, to sprawa ruszy z miejsca, jeśli nie – pozostanie tylko w sferze planów. Prosiłbym również o określanie zapotrzebowania dla całych grup z uwzględnieniem jakiegość zapasu na przyszłość – sądzę, że tylko w taki sposób określimy rzeczywiste potrzeby i możliwości.

26 listopada 2011 z 21:51 #10165
    Adam Zwoiński
    Participant

w rzeczy samej, problem istnieje, ja szukam sukna czerwonego i niebieskiego,
    granat również jest potrzebny. Zatem myślę iż ten interes ma przyszość

27 listopada 2011 z 16:11 #10166
    Horhe
    Participant

Jaki kolor i gramaturę chcecie? 80% lub 100% wełny, w zależności co jest gotowe w fabryce. Minimalne zamówienie, to ok. 40mb z koloru. Cena w przedziale 80-100zł netto/mb.
    Jak widzę z jakim tanim gównem przychodzą do szycia u krawcowej, to mi się na refluksy zbiera. Niby tanie to wełenki, bo po 30-50zl/mb, ale za to mają 60-80% wełny(czaasem + lycra lub elastan) i koło sukna rzadko leżały. Zebrać się do kupy i zamawiać.

27 listopada 2011 z 18:38 #10167
    Adam Zwoiński
    Participant

jest zapotrzebowanie na kilka próbek czerwonego i niebieskiego sukna, mam pewne zamównienie z Norwegii, jednak oni chcą najpierw abym im podesłał próbki, czy Piotrze możesz mi na maila przesłać kilka zdjęć odcieni sukna tych kolorów. Norwegowie potrzebują 5 rajtroków z pocz XVIII w. na poczatek

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.