Projekt ikonografia

• 3 stycznia 2011 z 13:20 #8942
    Koroniarz
    Keymaster

Zainspirowany wątkiem poświęconym ikonografii XVIII wieku, oraz dzięki życzliwości p. Jana Czopa, który zgodził się na zamieszczenie swoich grafik w naszej galerii:

jak też wesprzeć nas w pracach nad opracowaniem graficznym, otwieram niniejszym projekt Ikonografia.

Zamierzeniem projektu jest tak zebranie ikonografii za okresu objętego działaniem stowarzyszenia (1717-1831), jak też opracowanie graficzne wybranych tematów. W pracach tych chcielibyśmy się oprzeć tak o pracę członków stowarzyszenia, jak też i społeczności zgromadzonej na forum Arsenału. Wierzymy, że pozwoli to na szersze udostępnienie i popularyzację wiedzy na temat tego okresu.

Dodatkowo, w ramach projektu mamy zamiar przenieść cały obecny Album z forum Arsenału . Pozwoli to na ominięcie ograniczeń technicznych związanych z forum. W tym również co do rozmiaru poszczególnych grafik.

Wspólnymi siłami członków stowarzyszenia i społeczności zgromadzonej wokół naszego forum chcielibyśmy również rozwinąć te przedsięwzięcie o nowe działy tematyczne. Tak dotyczące poszczególnych jednostek, jak i okresów historycznych (I RP / wojny napoleońskie / Kongresówka i powstanie listopadowe).

Życząc wszelkiej pomyślności, w Nowym Roku

zapraszamy do współpracy

:lekkokonny:

10 stycznia 2011 z 12:34 #8959
    Jan Czop
    Participant

Witam.
    Projekt Cyfrowa Galeria – Ikonografia jest interesujący i bardzo potrzebny. Administrator zapisał w galerii trzy okresy, które trzeba wypełnić tematami. Nasuwa się pytanie czy tematy mają być wg jednostek (regimenty, pułki brygady) czy też wg autorów (Raspe, Łukaszewicz, Gembarzewski, Rozwadowski). Na pewno powinien być w każdym okresie portret wojskowy (zainicjowany przez P. Władka) i chyba sceny zbiorowe i bitewne. I jeszcze czy materiał ma być tylko o Wojsku Polskim.

Myślę że materiały winne być zamieszczane w galerii w aspekcie merytorycznym i technicznym (rozdzielczość). Wyświetlanie na monitorze w wielkości pocztówki jest mało ciekawe do oglądania.

Z przeniesieniem Albumu do Galerii proponowałbym poczekać. Materiał wymaga, moim skromnym zdaniem, w niektórych przypadkach ponownego skanowania i opisu.
    Pozdrawiam
    Jan Czop

10 stycznia 2011 z 12:42 #8960
    Jan Czop
    Participant

Wpisuję jeszcze raz z prośbą do Administratora. Zamieszczam trzy rysunki:

1. Legiony str. 14 – proszę wymienić bo na wcześniejszym przy obróbce tło „zjadło” kolor.

2. Rz. 1786- proszę wymienić ten ma lepszą rozdzielczość.

3. Rz. 1785- powstał z inspiracji P. Władka (tak to Panie Władysławie sobie „wykoncypowałem”) i proszę umieścić w Galerii w zamian za piechotę litewską, który jest skanem z mojej książki, zamieściłem go na forum w odpowiedzi na pytanie i na Galerie „nie zasługuje”.

Dziękuję i pozdrawiam

Załączniki:
    13 stycznia 2011 z 15:24 #8981
    Koroniarz
    Keymaster

Bardzo dziękuję za miłą i rzeczową odpowiedź. Proponowane zmiany wprowadzę już w przyszłym tygodniu. Chciałbym wtedy również szerzej odpowiedzieć za przedstawione propozycje.

Pozdrawiam serdecznie!
    :ulan:

14 lutego 2011 z 13:15 #9262
    Jan Czop
    Participant

Witam
    Panie Darku z zainteresowaniem przejrzałem galerię zainstalowaną przez Pana w Ikonografii XVIII w. Galeria ta i jej układ może być do dyskusji nad wizerunkiem galerii Arsenału.
    Pozdrawiam
    Jan Czop

14 lutego 2011 z 19:49 #9267
    Koroniarz
    Keymaster

Panie Janie!

Uprzejmie dziękuję za cierpliwość i proszę o jeszcze nieco czasu. Ostatni atak na forum i przyspieszył i zwolnił niektóre rzeczy. Zwolnił, bo miałem zamiar przenieść całość grafik do galerii dużo wcześniej. Przyspieszył, bo wyjaśnił kierunek zmian technicznych, które są konieczne. Będę w tym tygodniu rozmawiać z serwisem i mam nadzieję, że pozwoli to na przyjęcie kalendarza działań i zgranie z nim w czasie naszego przedsięwzięcia.

Dodam, że do galerii szykuję serię litografii przedstawiających życiorys Kościuszki.

Pozdrawiam!

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.