Problemy

• 4 lutego 2011 z 12:54 #9094
    Koroniarz
    Keymaster

Po pierwsze chciałbym podziękować wszystkim za szybką reakcję i informację o problemach. Taką informację dostałem również z systemu zabezpieczeń. Tym niemniej uporanie się z atakiem zajęło ponad jeden dzień, a kolejne dwa gruntowna weryfikacja strony pod względem bezpieczeństwa. Serwis twierdzi, że atak wyszedł z serwerów umiejscowionych w Rosji. Czy to była bezinteresowna złośliwość, czy też zamierzona, tego nie da się zweryfikować. Być może dla niektórych wojna się wciąż toczy… Pół żartem, pół serio zakończę cytatem z Tomasza Jeffersona: „The price of freedom is eternal vigilance.” Tak czy owak strona jest już bezpieczna.
    Pozdrawiam!
    :ironman:

1 marca 2012 z 12:09 #10314
    Koroniarz
    Keymaster

Drogie Koleżanki i Koledzy!

W związku z pracami konserwatorskimi na forum i stronie Arsenału dostęp do obu może być czasowo utrudniony lub przerwany. Docelowo planujemy przeniesienie całości na nowy, szybszy serwer, jak też oparcie o nowy silnik, co pozwoli wzbogacić całość o nowe funkcje. Powinno stanowić również zabezpieczenie przed atakami opisywanymi wcześniej w tym wątku.

Od strony technicznej:
    – serwis forum prowadzi http://phpbb-assistant.com/[/url]
    – monitoring bezpieczeństwa prowadzi Norton Safe Web

Gdyby pojawiały się jakieś sprawy szczególne, wymagające uwagi serwisu, uprzejmie proszę o kontakt.

Przepraszam za niedogodności i dziękuję za zrozumienie.

26 grudnia 2013 z 16:21 #10671
    Koroniarz
    Keymaster

Czołem!

Po naprawdę długiej przerwie ruszamy na nowo. Ze względu na ataki hakerskie na forum zdecydowałem o zawieszeniu działalności celem przeprowadzenia gruntownych zmian bezpieczeństwa. Czy się udało, czas pokaże. Zmiany idą we wszelkich kierunkach i w zakresie widocznym i „pod maską”. W szczególności:

• zaktualizowany został silnik strony,
    • zmieniliśmy forum z phpBB by Przemo na Kunena.

Wraz z Nowym Rokiem planujemy zmianę układu strony i przejście z dotychczasowego, na nowy, nieco lżejszy w wyglądzie. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

Zapraszam z powrotem i życzę Szczęśliwego Nowego Roku!

Koroniarz
    🙂

27 grudnia 2013 z 19:50 #10769
    tryfid
    Participant

Już sprawdzam. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

1 stycznia 2014 z 19:47 #10778
    Maria J. Turos
    Participant

Wszystko działa wyśmienicie. Dziękuję Koroniarzu i dla Wszystkich – pozdrowienia noworoczne.

5 stycznia 2014 z 23:58 #10793
    Koroniarz
    Keymaster

Bardzo dziękuję za wiadomość. Na dniach kolejne zmiany. Tym razem obejmujące stronę Arsenału.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa hasła użytkowników, którzy nie odwiedzali nas od dłuższego czasu uległy zresetowaniu. W razie problemów z logowaniem proszę korzystać z opcji odzyskiwania haseł.

W razie gdyby to nie pomogło, proszę o kontakt z administratorem forum na adres forum(at)arsenal.org.pl

Zachęcam również do okresowej zmiany haseł, oraz do korzystania z generatora haseł losowych, lub managera haseł. Do najpopularniejszych należą obecnie:
    http://keepass.info/ oraz
    https://lastpass.com/

Pozdrawiam!

6 stycznia 2014 z 15:40 #10794
    Rozumny
    Participant

No nareszcie! Moje ulubione forum dotyczące okresu 1697 (oficjalnie 1717) – 1831 znowu ożyło, co mnie bardzo cieszy. Liczyłem na to pamiętając poprzednie zniknięcia forum. Czy uda się ich uniknąć pod koniec tego roku? Mam wielką nadzieję.

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich na forum.

P.S. Szkoda że część postów zniknęła

6 stycznia 2014 z 18:26 #10798
    apacz
    Participant

Mam problemy z edycją swojego profilu.

6 stycznia 2014 z 19:17 #10799
    kajot
    Participant

Ja również…

6 stycznia 2014 z 20:00 #10800
    Koroniarz
    Keymaster

Przy edycji profilu należy pamiętać o wpisaniu hasła. Bez tego zmiany nie zostaną zapisane.

Najpierw wyszukujemy własny profil (np. poprzez kliknięcie awatara). Tam klikamy „Edytuj”.

Potem wprowadzamy żądane zmiany w wybranych kartach.

Na koniec wpisujemy hasło i klikamy „Zapisz”.

Szersza instrukcja instrukcja obsługi w języku angielskim dostępna jest w

Jeśli występują inne problemy, proszę o kontakt na adres: forum(at)arsenal.org.pl

Pozdrawiam!

6 stycznia 2014 z 20:20 #10801
    Rozumny
    Participant

Przy okazji dlaczego niektóre działy są moderowane (np. o Rzeczpospolitej), a o Księstwie czy Królestwie już nie? Pod „moderowane” rozumiem w tym przypadku że żeby opublikować wiadomość należy poczekać na jej akceptację przez upoważnioną osobę.
    Przez to moja wypowiedź w dziale „De omnibus rebus”, nie ujrzała jeszcze światła dziennego mimo upływu już ponad godziny, i nie jestem przez to pewien czy została odrzucona czy tylko niezauważona.
    P.S. Za pierwszy razem nie zauważyłem informacji o konieczności akceptacji przed upublicznieniem, przez co napisałem drugą o podobnej treści bo pomyślałem że sam pierwszą skasowałem.

6 stycznia 2014 z 20:25 #10802
    Koroniarz
    Keymaster

Sporo ustawień zmieniło się podczas konwersji forum z phpBB na Kunena. Stosowne ustawienia modyfikuję w miarę identyfikowania zmian. Oba posty zostały scalone i już są dostępne.

Pozdrawiam!

6 stycznia 2014 z 21:40 #10804
    apacz
    Participant

Niestety wiele to nie zmienia, po wybraniu opcji „Edytu” nadal nic nie mogę zrobić, a strona pokazuje, że jestem „offline” pomimo iz się zalogowałem ;(

Załączniki:
    6 stycznia 2014 z 21:56 #10805
    tryfid
    Participant

A u mnie działa. Może Twoja sesja wygasła i trzeba się zalogować ponownie?

6 stycznia 2014 z 22:06 #10806
    apacz
    Participant

Niestety to nie to

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.