Problemy

• 11 września 2007 z 13:20 #4717
    Koroniarz
    Keymaster

Drogie Koleżanki i Koledzy!
    Z przykrością informuję, że strona stowarzyszenia ponownie stała się celem ataku. Próbowano zmienić niektóre wiadomości, jak też przekierowywać gości na inne, zawirusowane serwery. Przejściowo zaowocowało to zablokowaniem niektórych funkcji, oraz dostępu do forum. Jakkolwiek staramy się uciążliwości z tym związane ograniczać do minimum, prosimy o zrozumienie, w przypadku problemów wiążących się z ograniczeniem dostępu do niektórych usług, jakie mogą się pojawiać na etapie blokowania ataku i usuwania jego skutków, jak też o informację gdyby takowe pojawiły się ponownie. Ewidentnie tak jak my wyżywamy się w tworzeniu, innym przyjemność sprawia niszczenie cudzej pracy.
    Pozdrawiam!
    :superman:

13 września 2007 z 11:22 #4722
    gwain
    Participant

Tego typu akcje sabotażowe, zawsze wzbudzają we mnie złość, tym bardziej, że w pracy po zawirusowaniu komputera o mały włos nie stanęłam do raportu karnego :bad: W domu komputer zbuntował się całkowicie, robi za niepotrzebny mebel, czeka na lekarza i tylko kot na nim siedzi. No, to takie mam kłopoty.
    Natomiast żal mi szczerze Koroniarza, bo to na jego głowę tak naprawdę, spadły wszystkie problemy związane z zawirusowaniem naszej strony. :confused:

27 września 2007 z 20:40 #4792
    Koroniarz
    Keymaster

Uwaga: problemy można zgłaszać tak tutaj, jak i do osoby opiekującej się forum od strony technicznej, tj. phpBB Assistant.

3 listopada 2007 z 10:31 #4907
    DarekDarek
    Participant

Czołem!
    Czy można zmienić litery w dziale „ALBUM”, które występują na granatowych paskach. W obecnej formie są niewidoczne. Ciężko je znaleźć, może lepiej zmienić na białe?
    Pozdrawiam – D.

6 lutego 2008 z 18:47 #5159
    Maria J. Turos
    Participant

Przedwczoraj i wczoraj znów było jakieś wirusowe wariactwo :bad: gdyz w moim komputerze po otwarciu forum włączyły się obydwa systemy [mam NOD i drugi jakiś francuski] po czym wyłączyły mi i forum i stronę „…na amen…” czyli na całe popołudnie i wieczór.
    Czyżby znów się komus cos nie podobało?
    Pozdrowienia

7 lutego 2008 z 02:39 #5160
    Koroniarz
    Keymaster

Pani Mario! Dziękuję za wiadomość. Jak zawsze przy takich informacjach powiadomiłem administratora. Przeskanował stronę i nic nie znalazł. Ponieważ wspominała Pani o tym problemie również wcześniej, sugerował, że być może ma Pani wirusa w pamięci podręcznej IE. Usuwa się je w drodze pełnego skanowania systemu. Mam nadzieję, że to pomoże.
    Pozdrawiam!

7 lutego 2008 z 18:17 #5161
    Maria J. Turos
    Participant

Dzięki – skanuje sie automatycznie co osiem – dziesięć dni i jak do tej pory wyławiał tylko „…robale…”.
    Pozdrowienia

5 stycznia 2010 z 19:24 #7889
    Koroniarz
    Keymaster

W związku z przenosinami serwera, oraz wynikającej z nich zmianie numeru IP zostaliśmy poinformowani o przejściowych utrudnieniach z dostępem do strony w dniach 05-07.01.2010. W szczególności dotyczyć to może dostępu do forum. Za wszelkie uciążliwości, jakkolwiek nie przez nas spowodowane, przepraszamy.

15 stycznia 2010 z 12:42 #7903
    Horhe
    Participant

Coś nie tak jest z funkcją przeszukiwania forum. np. słowa Napoleoniada nie znalazło

15 stycznia 2010 z 19:32 #7913
    Koroniarz
    Keymaster

Dziękuję. Informację przekazałem dalej. Problem usunięty. Ponieważ całość jest w fazie testów, proszę o zgłaszanie wszelkich uwag.

Pozdrawiam!

30 stycznia 2010 z 00:51 #8016
    scout
    Participant

Strona poprawiła się znacznie. Gratulacje. Teraz będzie można łatwiej przeszukiwać i gromadzić zasoby, a zasoby w naszym ujęciu są chyba najważniejsze dla studiów. Zasoby zresztą będą przyciągać ludzi. 🙂 .

26 marca 2010 z 15:09 #8241
    Koroniarz
    Keymaster

Padliśmy dzisiaj ofiarą popularności strony i udało nam się przekroczyć limit transferu na ten miesiąc, co zaowocowało przejściowymi trudnościami z dostępem. Niby kłopot, ale cieszy, świadczy bowiem, że nasza praca w udostępnianie środowisku rekonstruktorów pełnej i bieżącej informacji o wydarzeniach, podobnie jak próby prezentacji tego co leży u ich źródła: czyli naszej historii, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W imieniu stowarzyszenia dziękuję za Waszą uwagę i przepraszam za niedogodności. Informację będziemy starali się konsekwentnie rozwijać, a niedogodności unikać.

Pozdrawiam!

Wasz Koroniarz
    :crazy:

29 stycznia 2011 z 19:44 #9065
    Maria J. Turos
    Participant

Zacny Koroniarzu.
    Znów na stronie jest coś obrzydliwego – na szczęście moja blokada działa, ale wyłączyła mi trzykrotnie komputer.
    Opiszę pokrótce – po otwarciu strony wyświetla się „…okienko…” z zapisem m. in. Microsoft i dużo cyfr, zaś brak adnotacji o szkodliwości pliku. „…upolowałam…’ to z moim informatykiem i orzekł iż na komputerze bez dobrej blokady dochodzi do zapisania na twardym dysku „…czegoś…” a la program antywirusowy, który blokuje dostęp do Internetu i nie pozwala na pracę z danymi.
    Usunięcie jest możliwe przez tryb awaryjny.
    …przepraszam, że z taka wiadomością, ale no cóż, nie zawsze mogą być radosne.
    Pozdrowienia

30 stycznia 2011 z 20:25 #9067
    Koroniarz
    Keymaster

NIestety potwierdzam. Dostałem tę samą informację z mojego programu antyworusowego i jeszcze innego źródła. Strona jest ponownie obiektem ataku. Wiadomość o tym przekazałem do serwisu. Proszę wszystkich o zachowanie ostrożności przez najbliższe dni.
    Pozdrawiam!

1 lutego 2011 z 20:46 #9080
    jurek
    Participant

podobnie się dzieje na innych stronach grup historycznych np; Radosława czyzby to akcja na szeroka skale wymieżona w Nas ale przez kogo

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.