Porządki na forum

• 4 kwietnia 2006 z 00:28 #2617
    Koroniarz
    Keymaster

Informuję, że właśnie przeprowadziłem pierwsze porządki na forum.

1) W części wypowiedzi poprawiona zostala zepsuta w wyniku awarii serwera pisowania (polskie znaki diakrytyczne). Dalsze będę poprawiał w miarę czasu.
    2) Usuniętych zostało 6 użytkowników, którzy nie przeszli testu Turinga. Jeśli zdarzyło się to osobie z krwi i kości, proszę o kontakt z administratorem.

Pierwsza refleksja jest taka, że forum choć mało liczne, szczęśliwie utrzymuje niezmiennie poziom i kulturę dyskusji, za co wszystkim gorąco dziękuję. Sam uczę się przez cały czas.

4 kwietnia 2006 z 08:02 #2618
    szwoleżer
    Participant

czołem!
    Powoli,powoli i tu też dyskusja nabierze rumieńców!!!
    czego Wam i sobie życzę!

[ Dodano: 2006-04-13, 12:11 ]
    Czołem!
    Gdy sie kliknie na ikonke posty z własnym imieniem są tam 3 kolorowe paski.
    Chciałby się dowiedzieć co oznaczaja skróty przy tych kolorowych paskach?
    I co oznacza poziom 3?
    dziekuje za odpowiedź.

24 maja 2006 z 01:53 #2747
    Koroniarz
    Keymaster

W związku z pojawianiem się tematów przekrojowych, które trudno do jednego li tylko okresu historii przypisać, w dziale HISTORIA założyłem nowe forum: de omnibus rebus et quibusdam aliis (o rzeczach wszystkich i niektórych innych) i przeniosłem tam wątki: Medycyna wojskowa, oraz Zwyczajne życie.
    Usunąłem również kolejnych użytkowników, którzy nie przeszli testu Turinga. Za takich użytkowników uznaję m.in. tych, którzy podają fałszywe dane (np. odnośniki do nieistniejących stron).

Na prośbę Szwoleżera w dziale ŻYWA HISTORIA założyłem forum „Kawaleria” i przeniosłem tam wątki poświęcone GRH szwoleżerów, i 2 Pułku Ulanów Grochowskich.

Przypominam, że w umotywowanych przypadkach możliwe jest wydzielenie grup dla poszczególnych jednostek zrzeszonych w stowarzyszeniu.

[ Dodano: 2006-07-10, 09:38 ]
    Ponieważ czas, który spędziliśmy w Pułtusku został poświęcony przez osoby rekonstrukcją niezainteresowane na atak spamerski na forum, tymczasowo zablokowałem wątek „Regulamin bezpieczęństwa”.

[ Dodano: 2006-07-28, 08:06 ]
    Ponieważ atak został ponowiony, forum udostępnione jest jedynie zarejestrowanym użytkownikom.

co oznacza poziom 3?

Poziom nadawany uczestnikowi zależnie od liczby wypowiedzi. W niektórych przypadkach może mieć wpływ na uprawnienia użytkownika na forum. Na razie takich ograniczeń nie wprowadzałem.

Level: poziom użytkownika jest oparty na ilości wypowiedzi przez niego zamieszczonych.

HP: reprezentuje aktywność użytkownika. max hp oparte jest na „Level”; obecne oparte jest na tym jak często użytkownik zamieszcza swoje wypowiedzi.

MP: pokazuje jak szybko wypowiada się użyktownik. „Max mp” jest oparte na „Level”, każdy post znajduje odbicie w mp; z mp czasem mp regeneruje się.

Exp: pokazuje ile użytkownik musi zamieścić wypowiedzi aby osiągnąć następny „Level”.

Na razie poziomów nie wprowadzałem.

[ Dodano: 2007-03-09, 23:36 ]
    Ponieważ w dotychczasowym ukladzie na forum ginęło szereg wątków, podzieliłem całość na zasadnicze kategorie:

HISTORIA
    ŻYWA HISTORIA, oraz
    VARIA

Treść każdej z nich pozostaje bez zmian.

4 stycznia 2014 z 23:46 #10790
    Koroniarz
    Keymaster

Kolejne porządki. W związku z przeniesieniem forum na nowy silnik rozpocząłem reorganizację forum:

1. usuwam użytkowników, którzy nie przechodzą testu Turinga, w związku z tym proszę wszystkich nowozaciężnych o jeden post w dowolnym z wątków zamieszczonych na forum, lub o Powitanie to w połączeniu z innymi danymi pozwoli ma na potwierdzenie, że użytkownik jest osobą z krwi i kości, a nie spambotem;
    2. kategoria Stowarzyszenie zostaje przeniesiona z części zamkniętej do części otwartej;
    3. do kategorii Stowarzyszenie przeniesiona zostaje podkategoria Strona Arsenału;
    4. część niekatulanych wątków została zarchiwizowana.
    5. do kategorii Stowarzyszenie dodana zostaje podkategoria Wydarzenia, w której zamieszczane będą wiadomości o wydarzeniach bieżących z życia stowarzyszenia, jak też informacje o wydarzenia, polecanych przez Arsenał.
    6. Uwaga: wcześniej utworzone odnośniki mogą już być nieaktualne. Proponuję by je wskazywać w następnych postach.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa hasła użytkowników, którzy nie odwiedzali nas od dłuższego czasu uległy zresetowaniu. W razie problemów z logowaniem proszę korzystać z opcji odzyskiwania haseł.

W razie gdyby to nie pomogło, proszę o kontakt z administratorem forum na adres forum(at)arsenal.org.pl

Zachęcam również do okresowej zmiany haseł, oraz do korzystania z generatora haseł losowych, lub managera haseł. Do najpopularniejszych należą obecnie:
    http://keepass.info/ oraz
    https://lastpass.com/

Pozdrawiam!

3 lutego 2014 z 06:10 #10871
    Rozumny
    Participant

Od strony użytkownika sugerowałbym lepiej pomyśleć na tytułami kategorii forum, gdyż nie jestem pewny chcąc podyskutować np. o wygodzie mundurów Królestwa Polskiego (Kongresowego) czy właściwą kategorią będzie „Barwa i broń” czy też może „Królestwo kongresowe i powstanie listopadowe”. W obydwu można znaleźć tematykę odnoszącą się do mundurów. W „Królestwie Kongresowym…” są np. tematy : „Mundur nowych formacji powstania listopadowego”, „temblak piechoty” czy też nawet „Barwy pułków kawalerii w powstaniu listopadowym”. W „Barwa i broń” brakuje co prawda tematów z okresem 1815-1831, ale są dotyczące wcześniejszych okresów typu „Mundur kadeta Szkoły Rycerskiej”, „Guziki napoleońskie” albo „Mundury piechoty Księstwa Warszawskiego w latach 1806-11”.

Wnioskuje więc o uporządkowanie tej kwestii i podjęcia ostatecznej decyzji czy szczegółowe tematy o mundurach z konkretnego okresu umieszczać w kategoriach dotyczących właśnie ich, czy też może wszystko pchać do „Barwa i broń”?

3 lutego 2014 z 22:16 #10872
    Koroniarz
    Keymaster

Dziękuję za uwagi. Założenie było takie, by w kategorie odnoszące się do poszczególnych lat zamykały się w podanym okresie, a Barwa i Broń obejmowała wątki określone przedmiotem, w tym przekrojowe. Z natury rzeczy kategorie obojga rodzajów mogą się do pewnego stopnia pokrywać. Jeśli miałbyś bliższe propozycje co do układu kategorii, z chęcią się z nimi zapoznam. Forum ma już swoje lata i przewietrzenie mu nie zaszkodzi (w zeszłym tygodniu wyciąłem około stu „martwych dusz”).

Pozdrawiam!

3 lutego 2014 z 23:24 #10876
    Maria J. Turos
    Participant

Ja bardzo chętnie dołączę do tematu umundurowania zagadnienia dotyczące uniformów medyków wojskowych. Z czasów Królestwa Polskiego świeżo uszyty wg. wzoru zachowanego w Muzeum Wojska Polskiego.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.