Nowe funkcje forum i strony Arsenału

• 4 grudnia 2006 z 15:52 #3417
    Koroniarz
    Keymaster

Ponieważ mamy już grudzień, a święta coraz bliżej zmieniam wystrój forum na oddający atmosferę tego okresu (tymczasowo jako domyślny). Obecnie dostępne są następujące style:
    -snowSilver (świąteczny),
    – subSilver (dotychczasowy), oraz
    – unMods.
    Osoby, którym bardziej odpowiada styl dotychczasowy, będą mogły go wybrać z panelu stylów (strona główna forum, poniżej prawego dolnego rogu tabeli forum).

Dodane zostały również nowe emotikony:
    :bad: :< :stinky: :] :brick: :beated: ;D :heart: :cfaniak: :bye: :> :confident: :confused: ;( :doubt: :dribble: :shy: :mmm: :girl: :greedy: ;P :haha: :hahaha: ^_^ ]:) :lookdown: :matrix: :# :oh: :ops: :pudency: :rap: :secretsmile: :sexygirl: :shame: :spiderman: :dreaming: :superman: :surrender: :* :ironman: :tire: :cring: :unhappy: :victory:

W związku z modernizacją forum, zwiększyłem również dopuszczalne rozmiary awatarów.

Kolejną ważną zmianą jest dodanie dynamicznych zakładek oraz kanału

Co to jest „panel”?

Panel to specjalna „zakładka” pojawiająca się w postaci karty w bocznym menu przeglądarki zwanym Sidebar (Netscape, Mozilla) lub Hotlista (Opera). Oprócz kart dostępnych domyślnie w tych przeglądarkach, możliwe jest również wstawianie tam własnych. Na dodatkowych kartach użytkownik może poczytać aktualne wiadomości z sieci, sprawdzić znaczenie wyrazu w słowniku czy aktualny rozkład jazdy. To co znajdzie się na panelu, zależy tylko od pomysłowości webmasterów stron WWW.

Miło nam oznajmić, że teraz własny panel posiada również nasze forum dyskusyjne. Za jego pomocą bez potrzeby wczytywania całej strony można na bieżąco sprawdzać nowe tematy, błyskawicznie przeszukać forum czy otrzymać powiadomienie o nowej prywatnej wiadomości (trzeba być zalogowanym w trybie automatycznym). Aby dodać panel do swojej przeglądarki (tylko Mozilla/Netscape 6 lub Opera 6; w Internet Explorerze panel zostanie dodany do ulubionych), skorzystaj z generatora przedstawionego poniżej.

Co to jest RSS?

RSS – Really Simple Syndication (Bardzo Prosta Syndykacja) to metoda dostępu do wiadomości umieszczanych na stronach WWW oparta na języku XML. Korzystając ze specjalnych czytników, można regularnie pobierać nagłówki nowych wiadomości pojawiających się w serwisie. Przypomina to trochę newsletter, jednak w przeciwieństwie do niego, informacje są dostępne natychmiast po opublikowaniu, a nie dopiero po dokonaniu wysyłki przez administratora witryny. Zaletą technologii RSS jest możliwość zebrania w jednym programie wielu interesujących informacji z różnych źródeł oraz ograniczenie do minimum koniecznych do pobrania danych. Aby korzystać z RSS trzeba posiadać odpowiedni program zwany czytnikiem RSS. Tego typu programy są czasami od razu wbudowane w nowoczesne przeglądarki internetowe. Można również zainstalować osobną aplikację.

Wprowadzam również dział „Download” gdzie będę zamieszczać pliki do pobrania (regulaminy, Dekadę legionową, tapety, wygaszacze ekranu etc.).

Kolejne modyfikacje wkrótce, choć część z nich zmienia to co ukryte. Śledźcie ten wątek :bye:

1 stycznia 2007 z 22:50 #3557
    Horhe
    Participant

Mam uwagę, okrytnie szerokie jest teraz forum. Czy to wina niedostosowania do Opery?

2 stycznia 2007 z 00:20 #3558
    Koroniarz
    Keymaster

Szerokość forum płynnie dostosowuje się do szerokości okna w Konquerorze, Firefoksie, Mozilli i IE. Tak zresztą w Windows XP jak i w Linuksie (Mandriva). Jeśli pod Operą działa inaczej zmień domyślny styl na subSilver.

Pozdrawiam!

2 stycznia 2007 z 00:33 #3559
    Horhe
    Participant

Tak też zrobiłem i nie rozwiązuje to problemu szerokości forum.

2 stycznia 2007 z 01:34 #3560
    Krzysztof Polak
    Participant

Bardzo ciekawe i przydatne zmiany, znaczy sie album i download. Mam jedno tylko pytanie – czy opcja galerii użytkowników zostanie włączona, czy tez galerie będą tworzone jedynie przez administratorów/moderatorów? Pytam, jako, że mam troszku ilustracji, którymi chętnie bym sie podzielił.

3 stycznia 2007 z 10:24 #3567
    harry
    Participant

Tak też zrobiłem i nie rozwiązuje to problemu szerokości forum.

U mnie również ten problem występuje a używam Firefoxa.

3 stycznia 2007 z 11:41 #3568
    Koroniarz
    Keymaster

U mnie również ten problem występuje a używam Firefoxa.

:< Kłopot.
    Przetestowałem wczoraj na obu systemach w paru przeglądarkach (Konqueror pod linuksem jak niżej, Firefox pod linuksem i WXP, IE i Opera pod WXP) i u mnie chodzi jak trzeba (zmieszczą się nawet dwa naraz: patrz niżej Firefox oraz IE / Opera i Firefox pod kontrolą WXP z ustawionym stylem unMods). subSilver ma wymiary sztywne i może być częściowo wyświetlany przy niższej rozdzielczości. unMods dostosowuje się płynnie do wymiarów okna. Ustawcie więc może, na unMods, a jeśli to nie pomoże (to jakkolwiek obsługa techniczna mówi, że javascript nie ma tu nic do roboty) spróbujcie zezwolić na wykonywanie skryptów na forum i zmieńcie styl na unMods. U mnie problem, o którym piszecie wystąpił dopiero po ich zablokowaniu.

czy opcja galerii użytkowników zostanie włączona, czy tez galerie będą tworzone jedynie przez administratorów/moderatorów?

W tej chwili testuję różne rozwiązania. Po zakończeniu testów i ewentualnej rozbudowie galerii rozważam taką możliwość. Harrego pewno ucieszy jedna z niespodzianek, które szykuję ;D

Nowe funkcje:
    Dostępne są dwie, wcześniej nie opisane funkcje forum: Powiadamianie znajomego o forum (uruchamiane przyciskiem na liście ponad tabela forum, oraz dostęp do regulaminu forum (uruchamiane innym przyciskiem z tej samej listy).

Oprócz tego dość sporo "po maską", których nie widać, lub widać po uruchomieniu poszczególnych funkcji. W tym podgląd tematu poniżej okna odpowiedzi.

11 stycznia 2007 z 01:44 #3615
    Horhe
    Participant

Już wszystko działa jak należy. Dziękuję.

24 stycznia 2007 z 23:26 #3703
    Koroniarz
    Keymaster

Dodałem nowe emotikony:
    😯 :grr: :think: :crazy:

oraz najpiękniejsze, dzieła niepija:
    :cesarz: :lekkokonny: :wiarus: :N: :parm: :ulan:

Dziękuję!

4 lutego 2007 z 11:48 #3833
    Darek
    Participant

Czy mogę prosić o zerknięcie do działu – Barwa i Broń / ‚O gaciach’.
    Nie wiem dlaczego, ale nie wyświetla powiadomień o nowych postach w temacie. :pudency:
    Może można temu zaradzić???
    Pzdr – D.

21 lutego 2007 z 16:30 #3947
    Koroniarz
    Keymaster

Problem przekazałem. Ponoć poprawiony. Daj znać gdyby się jednak powtarzał.

Pozdrawiam!

25 marca 2007 z 13:50 #4116
    niepij
    Participant

Pewną uciążliwością jest przyłączanie nowych postów tego samego użytkownika do starszych, jesli nie oddziala ich żaden „cudzy” post. Powoduje to, że nie są one zgłaszane jako nowo napisane. Fajnie byłoby móc wpłynąć na tą funkcję, lub chociaż ustalić limit dni po którym post tego samego użytkownika będzie kwalifikowany jako odrębny i nowy.
    Czy da się to jakoś opanować?
    :lookdown:
    Serdecznie pozdrawiam
    nipi langschtrumpf

26 marca 2007 z 15:09 #4118
    Anonimowy

W chwili obecnej nie ma możliwości wpłynąć na tą funkcję. Może w przyszłości będzie taka możliwość, aby każdy ten sam post użytkownika był wyraźnie zaznaczony jako „nowy post”. Obecnie nie ma takiej funkcji, ponieważ skrypt (automatycznie) edytuje pierwszy post i dodaje nowe info.
    Wyłączyłem tą modyfikację. Teraz każdy dodany post tego samego użytkownika będzie widziany jako „nieprzeczytany”.

Pozdrawiam,

27 marca 2007 z 23:18 #4126
    niepij
    Participant

Dziękuję.
    Dla mnie teraz jest wypas.
    Mogę rozmawiać nawet sam ze sobą… hihihihihihihi
    :bye:
    nipi

5 września 2007 z 13:13 #4708
    Koroniarz
    Keymaster

Dodana została mozliwość wyświetlania filmów z youtube:

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.