Na stronie Arsenału

 • 29 czerwca 2010 z 19:10 #8541
  20 stycznia 2014 z 00:08 #10819
  Koroniarz
  Keymaster

  Drogie Koleżanki i Koledzy!
  Szanowni Państwo!

  Z największą przyjemnością oddajemy do Waszego użytku stronę Arsenału w zupełnie nowej wersji. Stronę, która zalicza się obecnie do najstarszych poświęconych okresowi XVIII – XIX wieku i rekonstrukcji historycznej tego okresu. Nowa forma oddaje poniekąd zmiany, które są udziałem stowarzyszenia, które podobnie jak wiele zaczynało od pojedynczej grupy rekonstrukcji historycznej, by z czasem stać się wspólną formą działania dla kolejnych (zapraszamy!). W tym dla najstarszej polskiej grupy napoleońskiej jaką jest założona w 1993 r. grupa szwoleżerów gwardii.

  Od szeregu lat organizujemy lub współorganizujemy w kraju i zagranicą największe przedsięwzięcia rekonstrukcyjne. Zabieraliśmy członków stowarzyszenia i grupy zaprzyjaźnione do Detling w Wielkiej Brytanii, podążaliśmy tropem naszych przodków pod Somosierrą i pod Albuerą w Hiszpanii. Zabieraliśmy wszystkich bez wyjątku do Rosji pod Możajsk i do Niemiec pod Lipsk, wychodząc z założenia, że polityka zabija koleżeństwo. Jak wiecie nie wszyscy tak robią.

  Jako pierwsi rozpoczęliśmy napoleońskie bale, które od samego początku są największym tego rodzaju przedsięwzięciem w Polsce. Zaczynaliśmy z nimi jeszcze wtedy, gdy ta część naszych kolegów, która poszła później w nasze ślady, twierdziła, że to przedsięwzięcie niebojowe i w ogóle nie warte zachodu 🙂

  Nasze artykuły publikowane są tak na stronie, jak i w periodykach krajowych i zagranicznych o tematyce historycznej (MILITARIA, SZABLA I KOŃ, DESPERA FERRO i inne). Tym co daje nam dodatkową satysfakcję, to fakt że nasza praca zyskuje uznanie również zagranicą: przykładem ostatnia publikacja Osprey Publishing o Wojsku Polskim okresu rozbiorów:

  Co roku przy naszym udziale powstaje nowy film dokumentalny. Ostatnio ten, wyprodukowany przez TVP Kraków, który zamieszczamy na naszej stronie:

  Uczestniczymy w organizacji wystaw i konferencji. Każde zaś dokonanie, odsłania przed nami kolejne wyzwania. Dobrym przykładem jest rekonstrukcja mundur księcia Józefa Poniatowskiego, którego kopia uszyta na dwustulecie bitwy narodów pod Lipskiem trafi teraz na wystawę stałą w Pałacu Pod Blachą. Różne działania, które stawiają pomost między dawnymi a nowymi laty staramy się spiąć klamrą, jaka jest publikacja na naszych łamach. Zapraszamy i Państwa.

  Ze strony Arsenału w jej obecnym kształcie można korzystać tak na urządzeniach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych. Powinna płynnie dostosowywać się do wielkości ekranu. W pełni zintegrowane ze stroną jest obecnie forum, przeniesione na zupełnie nowy silnik. Na urządzeniach mobilnych będzie można je przeglądać za pomocą aplikacji Tapatalk. Wprowadzone zostało jednolite logowanie na stronę i na forum. Pozwoli to m.in. na komentowanie treści artykułów, jak i na wypowiedzi na forum. Zapraszam do korzystania z tych i innych funkcji, które będziemy stopniowo rozszerzać. W najbliższym tygodniu pojawi się galeria, a potem nowy dział: Felietony.

  Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem strony i forum Arsenału: http://arsenal.org.pl/topic/regulamin-forum-stowarzyszenia-arsenal/

  Przywitać się można w wątku: http://arsenal.org.pl/topic/watek-powitalny/

  Do przywitania zachęcam tego tak nowych, jak i starych użytkowników. Dlatego, że miło przeczytać wieści od tych, z którymi wspólnie podążamy szlakiem historii, jak i od tych, których wiatry zaprowadziła gdzie indziej. Również dlatego by potwierdzić, że każdy nowy użytkownik jest człowiekiem z krwi i kości, a nie np. spambotem.

  Na koniec: względy bezpieczeństwa podyktowały przeniesienie strony na nowy silnik i na nowy serwer. Niekiedy może to owocować tym, że pewne funkcje lub odnośniki nie będą działać, lub też będą działać inaczej. Gdybyście po drodze natknęli się na problemy, można się nimi podzielić w wątku PROBLEMY:  Prosimy przy tym o odrobinę wyrozumiałości.

  Zapraszamy Was wszystkich serdecznie. Udanej lektury i jak najciekawszych wpisów!

  Koroniarz

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.