Mało znane bitwy Insurekcji

• 17 lutego 2009 z 23:08 #6252
    Prusak
    Participant

Szczególnie że u nas już niedługo będą dwa mundurki na 1793 akurat 😉 Myślę że to świetny pomysł ,scenke można odegrać-będzie ładnie się łączyła z 200-etką.Zajęcie miasta przez Prusaków i jego odzyskanie…Darku-wtedy musicie wziąśc i mundury Działyńczyków 😉

17 lutego 2009 z 23:46 #6253
    harry
    Participant

scenke można odegrać-będzie ładnie się łączyła z 200-etką.Zajęcie miasta przez Prusaków i jego odzyskanie..

Kupuje ten pomysł i go sprzedam 🙂

23 lutego 2009 z 22:04 #6281
    Adam Zwoiński
    Participant

Darku my tak rzadko wystepujemy w mundurze Działyńczyków, że może warto tym razem go załozyć. Ja średnio zakładam mundur 10 Regimentu raz na rok

24 lutego 2009 z 20:14 #6284
    DarekDarek
    Participant

Tak, ale to byłaby impreza ‚wiązana’.
    Czyli 10-ka i w moim przypadku 2-a.

18 sierpnia 2009 z 21:30 #6948
    Adam Zwoiński
    Participant

W związku ze znikomą ilością inscenizacji bitew z okresu 1792-1794 chciałbym zaproponować incjatywę polegającą na uczczeniu rocznicy Zieleniec za rok w Warszawie, może ktoś ze stowarzyszenia wystapi do wladz stolicy o pomoc, jeśli odmówią być może zostaniemy tylko przy prywatnym pomyśle, umówmy się na konkretna datę w czerwcu, przywieżmy swój proch i odegrajmy potyczkę mająca symbolizować nasze zwycięstkie Zieleńce. Jeżeli włądze publiczne nie interesują się tego typu rocznicami, zróbmy to prywatnie, jeżeli ten pomysł wypali moglibyśmy zorganizowac więcej tego typu przedsięwzięć ( Dubienka, Racławice )

19 sierpnia 2009 z 09:10 #6951
    Prusak
    Participant

ale do rozegrania w małych miasteczkach.

Dokładnie-da się zauważyć tendencje-im mniejsza miejscowośc tym większe chęci i zaangażowanie przy takich projektach.

20 sierpnia 2009 z 22:52 #6965
    Adam Zwoiński
    Participant

Rozmawiałem z dowódcą zaprzyjażnionej grupy starożytnej z Warszawy Legio Adiutrix, jest w stanie nam zapewnić teren pod inscenizaje ( bitwy pod Zieleńcami ), w grę wchodzi Cegłów ( trasa Warszawa- Łowicz ) albo Nowy Dwór Mazowiecki. Jest mozliowść rozbicia obozu, jest dostep do wody, grupa Legio Adiutrix od lat współpracuję z lokalnymi władzami Cegłowa, możliowości organizacyjne są . Prosze o poparcie mojej incajtywy, uczcijmy bitwę pod Zieleńcami skoro nie chcą tego zrobić nasze władze. Potrzebne sa dobre chęci, a jesteśmy w stanie to zorganizować. Chciałbym zaznaczyc aby nie liczyć na żołd, tu chodzi o pamięć

4 września 2009 z 13:56 #7007
    Teodor
    Participant

Termin składania wniosków do budżetu Nowego Dworu mija 15 września. Jak macie chęć na tę bitwę, to się streszczajcie. Do 8 tysi jest szansa od miasta jak będzie dobry projekt.
    Na czerwiec poza terenem będzie do dyspozycji także od dwóch do 4 chat drewnianych 🙂

4 września 2009 z 21:22 #7009
    Adam Zwoiński
    Participant

Dziś wysyłam do Ciebie wszystkie dokumenty dot. projektu Teodor, ze względu na ogranioczona kwote wsparcia byłem zmuszony skreslić z kosztorysu koszty prochu

16 listopada 2009 z 12:38 #7280
    Prusak
    Participant

Koledzy poszukuje wszelkich informacji na temat Gniezna w 1794 roku.Między innymi składu oddziału generała Lipskiego który zajął miasto oraz składu oddziału pruskiego który walczył w tym mieście z kosynierami(w sumei to dwoch stawiło tylko opór)

16 listopada 2009 z 21:53 #7290
    nornik
    Participant

Zdaje się że z Prusaków byli tam kirasjerzy Wuerttenberga CR5 ale nie znam siły. A to ciekawe może coś znajdę jeszczę ale to w przyszłym roku może.

23 czerwca 2010 z 01:43 #8500
    Gandalf de Grey
    Participant

Przepraszam, czy moglbyn prosic o pomoc:
    Znalazlem tylko poki co taki fragment:
    23 października dochodzi pod Nurem do potyczki między Dywizją Litewską gen. Pawła Grabowskiego a odziałami Kozackimi gen. Otto Wilhelma Christoforowicza Derfeldena.
    Podaje to Woltanowski.
    Ale moze ktos wie, jakie to byly oddzialy kozackie o jakie byly ewentualne straty po obu stronach. Gdzie tego szukac?

23 czerwca 2010 z 09:49 #8501
    Pedro
    Participant

Hmm bitwa pod Nurem ? a nie chodzi o powstanie listopadowe ??? tylko to było w czerwcu.

23 czerwca 2010 z 10:21 #8502
    Gandalf de Grey
    Participant

chodzi w 100% o rok 1794!

5 marca 2012 z 19:06 #10322
    Koroniarz
    Keymaster

30 marca, w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbędzie się sesja naukowa Wszechnicy Kościuszkowskiej, poświęcona bitwie pod Szczekocinami.
    Pozdrawiam!

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.