kontakt do wytwórców mundurów i sprzętu

• 3 stycznia 2012 z 19:18 #10218
    Kuklinowski
    Participant

Witam poszukuje kontaktów do osób albo firm zajmujących się szyciem różnych mundurów zwłaszcza tych z okresu powstania listopadowego oraz osób wykonujących wszelki sprzęt i wyposażenie z okresu dziękuje z góry za wszystkie informacje.

4 stycznia 2012 z 12:20 #10220
    senator
    Participant

Ja wykonuje ładownice z tego okresu

5 stycznia 2012 z 03:21 #10222
    Horhe
    Participant

Mundury,stroje, oporządzenie skórzane i brezentowe, kapelusze,czaka,rogatywki, guziki,emblematy,orły itp. itd. datowane od 1700 do 1989 roku. Kwerendy, opracowanie wzorów, wykrojów, dokumentacji także.
    To tak po krótce o mojej profesji
    Piotr Czerepak
    mgr historii

6 stycznia 2012 z 14:10 #10225
    senator
    Participant

Poza mundurami wykonuje całe oporządzenie zgodnie z tym jak wyglądały orginały. A jeśli idzie nakrycia głowy to oprucz kolegi horhego wykonuje je kolega gniado. Co do mundurów polecam prcownie STYL mają dokumentacje z orginałów

9 stycznia 2012 z 13:45 #10228
    Prusak
    Participant

A jeśli idzie nakrycia głowy to oprucz kolegi horhego wykonuje je kolega gniado.

-nie tylko 😉

10 stycznia 2012 z 13:24 #10231
    senator
    Participant

Prusak przepraszam że zapomniałem o tobie:)

6 maja 2012 z 22:18 #10427
    KarolinKarolin
    Participant

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowy na tym forum i z góry przepraszam za pierwsze błędy.
    bardzo interesuje mnie wiek XVIII. Jestem wielbicielem piechoty liniowej oraz tych cudownych trikornów 🙂 . Najbardziej podoba mi się umundurowanie piechoty Karola XII. Wiem, że odbiega to nieco od tematyki forum pod względem okresu, ale mam nadzieję, że Szanowni Forumowicze będą w stanie odpowiedzieć na moje pytania:
    Czy istnieje w Polsce możliwość zakupu munduru Karolina jak ten: http://www.historieboka.no/GetFile.aspx … /epit_id/1 tudzież polskich mundurów z okresu Wielkiej Wojny Północnej?
    Czy są organizowane jakieś rekonstrukcje z okresu tego konfliktu oraz inscenizacje bitew?
    Pozdrawiam

6 maja 2012 z 23:50 #10428
    Prusak
    Participant

Witaj!
    Wysłałem Tobie informacje na PW. Imprez na tą epokę w Polsce na razie nie ma,ale jestem w trakcie przygotowań do pierwszych .

30 lipca 2012 z 15:55 #10506
    KarolinKarolin
    Participant

Witam
    Czy zna Ktoś jakiś sklep internetowy, wytwórnię zajmującą się produkcją męskich botfortów do rekonstrukcji/jazdy konnej?
    Pozdrawiam

20 sierpnia 2012 z 18:27 #10535
    Fizylier123
    Participant

Jeśli chodzi o mundury to polecam ci stronkę www.styl.elo.pl
    Mam nadzieję ,że pomogłem :bye:

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.