Film

• 24 kwietnia 2007 z 22:15 #4329
    DarekDarek
    Participant
    29 kwietnia 2007 z 16:19 #4343
    Koroniarz
    Keymaster

Robiłem ostatnio porządki w komputerze i znalazłem nieco już „zakurzonych”, swoich amatorskich produkcji sprzed lat paru. Dla tych z lepszą pamięcią i dłuższym stażem zamieszczam w dziale w części poświęconej multimediom w dziale Download film z potyczki w Kręgu pod Koszalinem (23-24 lipca 2004 r.). Można zobaczyć jak wiele się od tego czasu zmieniło. Oryginał zapisywałem w formacie MPEG-2 (DVD). Choć na stronę skonwertowałem do RealMedia (c) to i tak ponad 190 MB. kto ma czas, ochotę i łącze: zapraszam do oglądania. Za miesiąc zdejmę ten i położę kolejny film (Ostrołęka? Wilno? Ciechanów?). Zaczynam od Kręgu, bo ukazywał potyczkę z pierwszej wojny polskiej, co na dwustulecie jest jak najbardziej na czasie.

Pozdrawiam!

12 maja 2007 z 16:27 #4381
    Koroniarz
    Keymaster

Do multimediów (j.w.) dodałem wyemitowany swojego czasu w TV Sanok wywiad ze Szwoleżerem. Wywiad był częścią programu dr. Andrzeja Olejko „Wyciągnięte z zapomnienia”. Format Real media 36 MB.

21 lipca 2007 z 08:36 #4570
    DarekDarek
    Participant

Widzieliście?

21 lipca 2007 z 18:43 #4573
    gwain
    Participant

Zgrabny filmik, montaż ktoś dobrze zrobił.Co to za bitwa?

31 lipca 2007 z 21:52 #4587
    DarekDarek
    Participant

Czołem!
    Droga Izuś, to stara produkcja. Ma jakieś parę miesięcy. Przedstawia nasz zeszłoroczny Pułtusk i walkę o ostatnią rolkę papieru w toi toi’u.
    Pamiętam bardzo dobrze, to dopiero były jatki ;D
    A podobał się?

5 sierpnia 2007 z 23:20 #4601
    DarekDarek
    Participant

Wiem że to nie film, ale też rekonstrukcja na swój sposób.
    II wojna światowa

6 sierpnia 2007 z 14:45 #4605
    adamo
    Participant

Czołem!

Oglądałem ostatnio, stary już film „Patriota” z Melem Gibsonem w roli głównej.
    Film bardzo mi sie podobał, tylko mam jedno pytanie czy ten film chociaż trochę był oparty na faktach historycznych czy to była czysta fikcja? :doubt:

6 sierpnia 2007 z 15:13 #4606
    gwain
    Participant

W ostatnim zeszycie Bitwy Świata nr 21 (dołączanym do Rzeczpospolitej) opisane są największe batalie w czasach, w których rozgrywa się akcja filmu „Patriota”. Zdaje mi się, że bitwę o Yorktown opisano również w książce „Ostatni Mohikanin”. :bye:

6 sierpnia 2007 z 15:42 #4608
    Koroniarz
    Keymaster

czy ten film chociaż trochę był oparty na faktach historycznych czy to była czysta fikcja?

Fakty:
    1) wojna o niepodległość Stanów Zjednoczonych miała miejsce;
    2) w wojnie uczestniczył generał Horatio Gates i parę innych postaci historycznych w filmie przywołanych.
    Reszta to fikcja. By wszakże powiązać temat z zakresem objętym niniejszym forum przypomnę, że polscy ochotnicy nie ograniczali sie do Kościuszki i Puławskiego. Zachęcam do prześledzenia ich związku, choćby z w/w generałem Gatesem 🙂 Dla ułatwienia parę nazwisk (mniej znanych): Baldeski, Beniowski, Kotkowski (Kolkawski, Kotskoelski), Kraszewski, Litonski, czy Rogowski. Pobieżnie znaleźć można o nich tutaj: http://www.clevelandmemory.org/ebooks/polish/[/url] Po pewnych studiach znaleźć można o nich niemało, by wskazać choćby muzeum w Warce, czy placówki w USA.

19 sierpnia 2007 z 17:45 #4665
    DarekDarek
    Participant

Wojna i Pokój

13 listopada 2007 z 13:21 #4949
    Koroniarz
    Keymaster

Wybierałem sie ostatnio na mikołajkowe zakupy do Empiku i znalazłem dwie z omawianych wcześniej w tym wątku pozycji Bondarczuka: Wojna i Pokój oraz Waterloo. Wczoraj w nocy w telewizji PULS obejrzeć zaś można było film „Jeniec Europy” Kawalerowicza, który ponoć został również wydany w tym roku na DVD.
    Pozdrawiam!
    :lekkokonny:

19 listopada 2007 z 11:05 #4955
    Brykiet
    Participant

W wypożyczalniach (więc pewnie i w sklepach) pojawił się ostatnio film pt. „Napoleon (i ja)”. Jeszcze go nie oglądałem, ale zapowiada się interesująca: opowiada, nie typowo, o pobycie Cesarza na Elbie i związanych z tym melodramatycznych wydarzeniach. Można więc spodziewać się choć paru sekund ze szwoleżerami. Jednak ostrzegam: nie spodziewajcie się tu rewelacji, bo film zrobili Włosi. Ale przynajmniej temat nie ograny. No i jest Monica Belucci…

Już jestem po seansie. Nie jest to arcydzieło i raczej do historii filmu nie wejdzie. Fabuła dobrze pomyślana, choć może zawiera zbyt wiele wątków. Stąd pewien niedosyt, bo wiele z nich jest zbyt płytko zarysowanych. Kostiumy i dekoracje niezwykle soczyste – stroje elbańskich mieszczan, wnętrza i pojazdy budzą marzenia, by ktoś pokazał tak Księstwo. Niestety im kostium bardziej wojskowy – tym gorszy. Szwoleżerowie (a są, są…) maj dość poprawne wykończone mundury, ale niestety błękitne. Przy cesarzu kręci się zamiast mameluka ciemnoskóry żuaw (bo w końcu co za różnica…). Gwardia robi chwyty bronią bardzo pięknie tyle, że XX-wiecznie. Wypatrzyłem także karabiny kapiszonowe.
    Trzeba jednak uznać mimo wszystko, że film jest dość udany w porównaniu z ostatnimi produkcjami. Bez zadęcia, z dobrym kawałkiem filmowego rzemiosła. Zagrany z typowo włoskim temperamentem (te kłótnie… jakże stylowe) zyskuje przez to wiele (pozdrawiam paździerzaków z „Twierdzy szyfrów”) na oglądalności. Polecam go szczególnie badaczom cywilnych strojów epokowych, zwłaszcza kobiecych. Warto podpatrzeć niektóre rzeczy. Szczególny zachwyt budzą kostiumy belle Moniqu Bellucci, wygląda ona szczególnie pięknie w swych toaletach. I nie oto chodzi, że ładnemu we wszystkim ładnie…
    Porównując „Napoleona…” do ostatnich „napoleońskich” produkcji francuskich i angielskich trzeba zauważyć podstawową różnicę – brak w nim gryzącej złośliwości, pomnikowości, robienia z bohaterów durniów albo silenia się na Wspaniałość. I przez to da się to oglądać.
    Szkoda tylko, że Cesarz taki mało podobny.

19 listopada 2007 z 11:55 #4956
    Maria J. Turos
    Participant

Kochany MARO „Wojna i pokój” za – hmmmm ]:) prawie sto złotych – to pięciopłytowy album z lektorem i napisami do wyboru. Całkiem mile sie ogląda…i wspomina.
    Pozdrowienia

20 listopada 2007 z 10:27 #4957
    Koroniarz
    Keymaster

Z tego co wiem na DVD pojawiły się również „Duchy Goi”.
    Pozdrawiam!

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.