Film

• 25 stycznia 2011 z 18:39 #9040
    Koroniarz
    Keymaster

Współpraca została już nawiązana, a taka lekcja się tam odbyła w zeszłym roku, przy okazji uroczystego nadania imienia szkole.
    Pozdrawiam!

25 stycznia 2011 z 19:15 #9041
    DarekDarek
    Participant

No to razem z Adasiem nic nie wiedzieliśmy.
    A czy są jakieś fotki?

27 stycznia 2011 z 17:02 #9061
    Koroniarz
    Keymaster

Niestety nie mam, choć podobno robiła je szkoła. Może Piotr ma. Przy wielości spotkań w szkołach, czy lekcji muzealnych już nie pamiętam kiedy robiliśmy przy takiej okazji zdjęcia. Popytam pozostałych.
    Pozdrawiam!

27 stycznia 2011 z 20:17 #9063
    DarekDarek
    Participant

Nic tam Marcinie.
    Jestem pod ogromnym wrażeniem tej młodzieży i grona pedagogicznego, które miało do wyboru tak wiele postaci a wybrało Działńskiego.
    To jest właśnie lokalny patriotyzm, przypominanie i kultywowanie osób i zdarzeń z własnego terenu. Czapki z głów.
    Życzę Im spełnienia wszystkich planów !!!

8 lutego 2011 z 21:24 #9141
    Anula
    Participant

Nasza lokalna produkcyjka o rekonstrukcji historycznej (gościnnie występuje Pani Maria Turos) ;D
    http://www.tvp.pl/opole/inne/produkcje-tvp-opole/wideo/hoolsi-film-dagmary-spolniak/3579930
    Oraz trailer do filmu produkcji francuskiej pt: Jutro o świcie (2009). Opowiada on o tym do czego może doprowadzić nieumiarkowanie w zainteresowaniach rekonstrukcjami bitew :haha:

25 marca 2011 z 23:44 #9638
    Adam Zwoiński
    Participant

Zapraszam na moją, skromną, amatorską produkcję dot. werbunku do Działyńczyków. Materiał wygrzebałem z moich archiwaliów

oraz nie lada gratka

http://www.youtube.com/watch?v=PGPJ0FFw1Xc

6 kwietnia 2011 z 18:04 #9681
    Koroniarz
    Keymaster

Figurki są znakomite. Szkoda, że nie można tego materiału zamieścić w całości.
    Pozdrawiam!

12 kwietnia 2011 z 15:18 #9727
    16 kwietnia 2011 z 00:09 #9736
    M.A.R.O.
    Participant

W trakcie naszego pobytu we Fuengiroli (Pulki nalezace do Dywizji XW) powstaly trzy filmy dokumentalne na potrzeby telewizji angielskiej, hiszpanskiej i polskiej. Brytyjczycy i Hiszpanie skoncentrowali sie na filmowaniu inscenizacji oraz wywiadach z rekonstruktorami.
    Ekipa polska nakrecila film bedacy opowiescia o historycznym oblezeniu Fuengiroli i majacy znaczna wartosc edukacyjna. Po raz pierwszy bedzie wyswietlany juz wkrotce.

„Dawno temu w Andaluzji” – rez. Maria Dłużewska

Film będzie emitowany w TVP Historia w dwóch terminach
    25.04.2011 godz.21,09
    03.05.2011 godz. 18,30

Zapraszam do obejrzenia.

9 maja 2011 z 21:35 #9800
    Anula
    Participant

Oto zrobiony przeze mnie, skromny klip wideo ze scenami z poprzednio wspomnianego przeze mnie filmu ,,Jutro o świcie”. Dedykowany wszystkim członkom Arsenału, życzę miłego oglądania :haha:
    http://www.youtube.com/watch?v=eBuqykxG3FE

14 maja 2011 z 00:09 #9808
    M.A.R.O.
    Participant

To moze byc interesujacy obraz. Ciekawe czy kiedys jakas krajowa telewizja zaprezentuje ow film.

14 maja 2011 z 11:33 #9810
    Anula
    Participant

Niestety drogi MARO, film ,,Jutro o świcie” nie miał w naszym kraju żadnej premiery kinowej a i szanse na jego dystrybucję w nich są raczej znikome. Udało mi się go znaleźć przez przypadek i jeszcze z rosyjskim lektorem (sic!). Od razu zaznaczam, że nie jest to film historyczny/kostiumowy w sensie stricte. Fabuła opowiada o życiu dwóch braci – młodszy imieniem Paul jest gorącym pasjonatem epoki napoleońskiej (odtwarza huzara francuskiego) a drugi , najstarszy znanym pianistą (Matthieu), który nie wtrąca się w jego życie. Zmienia się to wtedy gdy ich matka zapada na ciężką chorobę nowotworową. Wówczas Matthieu, który podczas jej nieobecności, zajmuje się domem ma okazję poznać wszystkie sekrety pasji brata Paula. Sam daje się namówić przez niego na wejście w świat rekonstrukcji historycznej, lecz niedługo odkryje, że nie jest ona tak typowa jak powinna być. Wszystkie rzeczy w niej są traktowane aż nazbyt dosłownie…. Dalej nie będę zdradzać szczegółów aby nie psuć niespodzianki, jeżeli komuś z arsenałowych towarzyszy udałoby się natrafić na tą francuską produkcję :haha: Jednak jeżeli lubicie oglądać pojedynki na szable/ rapiery lub jesteście zwolennikami filmów takich jak ,,Barry Lyndon” czy ,,Le Duelists” i innych z lekką nutą psychologii bądź dramatu obyczajowego to gwarantuję wam, że nie zawiedziecie się także na ,,Jutro o świcie”. W sumie opowiada on o tym do jakich paradoksów może doprowadzić zbyt nadmierna ortodoksyjność w rekonstrukcji historycznej oraz nieodróżnianie jej od świata rzeczywistego.

18 maja 2011 z 00:40 #9824
    Adam Zwoiński
    Participant

Udało mi się dziś umieścić mój filmik z bitwy na Wrzuta.pl. Niestety prześladował mnie pech, zmontowałem już także filmik z Racławic ale przez cały dzien po kolei YT i Dailymotion odrzucał oba filmy w końcu udało mi się. Na początek Wrzuta.pl stąd kiepska jakość. Pod koniec tyg. spróbuje wrzucić filmy na YT i Dailymotion, do zmontowania pozostał jeszcze film z biwaku w Albuerze oraz z Paryża. Zapraszam

Wiadomość z ostatniej chwili : UDALO SIĘ !!!, prosze poniżej film w lepszej jakości na Dailymotion – Albuera 2011

http://www.dailymotion.pl/video/xircwn_albuera-bitwa-2011_travel

oraz z Racławic :

W nocy przesłał się film z obozu, zapraszam

najnowszy filmik

8 grudnia 2011 z 03:08 #10185
    senator
    Participant

Czy ktoś wie jaki polski pułk nosił takie mundury.

8 grudnia 2011 z 17:40 #10186
    M.A.R.O.
    Participant

Odpowiedz jest prostsza niz sie komukolwiek wydaje.
    Żaden! 🙂
    Kolejny raz filmowcy przeklamuja historie. 🙁

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.