Figurki Historyczne

• 18 marca 2012 z 19:11 #10342
    Adam Zwoiński
    Participant

Znalazłem w sieci stronkę gdzie można kupić wiele figurek historycznych, barierą jest jednak ich wysoka cena, miejmy nadzieję iż wkrótce pojawią się figurki przedstawiajace polskie wojska, jak na razie ich brak

http://strategosathena.ning.com

Zapraszam

20 marca 2012 z 14:05 #10345
    Koroniarz
    Keymaster

O ile wiem, to Krzysztof Komaniecki ze Szczecina robi polskie figurki. Może ktoś ma linka do jego aukcji?
    Pozdrawiam!

2 maja 2012 z 19:11 #10423
    Ramones
    Participant

Witam wszystkich jestem nowym na tym forum(dzisiaj sie zarejestrowalem) i od razu znalazalem jeden z moich ulubionych tematow .
    Osobiscie najbardziej interesuja mnie figurki polskich zolnierzy z ok.epoki napoleonskiej do 1831 r..Jedyna produkcja takich figurek dostepna dla kazdego byl okres prl-u od lat 60 do konca 80 .W ktorym to wyprodukowano wojsko Kosciuszki.Ks.Warszawskiego po powstanie listopadowe.Naprawde nie wiem z jakich zrodel korzystali tworcy form do odlewania (wtryskiwania) jak i osoby malujace ale mozna znalezc naprawde fikusne rozwiazania.
    Oczywiscie mozna znalezc figurki produkowane przez prywatnych wytworcow ale cena jest dla koneserow.Osobiscie kupowalem takie za bajonskie sumy (1980-84) w antykwariacie na Warszawskiej Starowce .Tylko ulegly totalnemu zniszczeniu z prostego powodu .Do produkcjii uzyto prawdopodobnie modeliny ,ktora sie utlenila.Obecna technologia pozwala na odlewy cynkowo-olowianych (moge sie mylic) figurek ,ale znowu zaznaczam sa drogie i krotkie serie.Watpie czy znajdzie sie ktos kto podejmie sie produkcji w stylu prl-u z prostej przyczyny –potezny naklad inwestycyjny.Nadmienie ze tak skomplikowana forma jaka jest figurka to koszt ok. 50 tys zl + koszty robocizny malujacego.Bylo kilka firm ,ktore podjely probe na skale krajowa ale chyba splajtowaly.Jednak ten okres prl-u byl zlotym okresem dla figurek przedstawiajacych wojsko polskie 🙂 )
    Jesli sobie zyczycie chetnie zamieszcze kilka fotek wlasnie z tego okresu .Najbardziej mnie interesuje seria wojska Ks.warszawskiego z 1810-12 przedstawiajaca piechote i pytanie z jakich zrodel czerpal tworca swa wiedze .

PS.”Nie znam jeszcze w pelni zwyczajow panujacych na tym forum w formie pisania postow wiec za wszelkie uwagi i wskazowki z gory dziekuje „

3 maja 2012 z 22:11 #10424
    Adam Zwoiński
    Participant

prosimy o zdjęcia ))

18 lipca 2012 z 18:20 #10497
    Rozumny
    Participant

W sklepie MWP są takie przedstawiające wojska z XVIII w. miniaturki do kupienia.
    P.S. A takie zrobił (czy może tylko pomalował (?)) użytkownik tego forum – Vrospond
    http://1.bp.blogspot.com/-P5_crcp7yAI/T-uYMUIgoqI/AAAAAAAAABY/9oUIeeoUZko/s1600/Polish+Guard+1770a.jpg

25 sierpnia 2012 z 13:18 #10560
    irek
    Participant

Witam wszystkich jestem nowym na tym forum(dzisiaj sie zarejestrowalem) i od razu znalazalem jeden z moich ulubionych tematow .
    Osobiscie najbardziej interesuja mnie figurki polskich zolnierzy z ok.epoki napoleonskiej do 1831 r..Jedyna produkcja takich figurek dostepna dla kazdego byl okres prl-u od lat 60 do konca 80 .W ktorym to wyprodukowano wojsko Kosciuszki.Ks.Warszawskiego po powstanie listopadowe.Naprawde nie wiem z jakich zrodel korzystali tworcy form do odlewania (wtryskiwania) jak i osoby malujace ale mozna znalezc naprawde fikusne rozwiazania.
    Oczywiscie mozna znalezc figurki produkowane przez prywatnych wytworcow ale cena jest dla koneserow.Osobiscie kupowalem takie za bajonskie sumy (1980-84) w antykwariacie na Warszawskiej Starowce .Tylko ulegly totalnemu zniszczeniu z prostego powodu .Do produkcjii uzyto prawdopodobnie modeliny ,ktora sie utlenila.Obecna technologia pozwala na odlewy cynkowo-olowianych (moge sie mylic) figurek ,ale znowu zaznaczam sa drogie i krotkie serie.Watpie czy znajdzie sie ktos kto podejmie sie produkcji w stylu prl-u z prostej przyczyny –potezny naklad inwestycyjny.Nadmienie ze tak skomplikowana forma jaka jest figurka to koszt ok. 50 tys zl + koszty robocizny malujacego.Bylo kilka firm ,ktore podjely probe na skale krajowa ale chyba splajtowaly.Jednak ten okres prl-u byl zlotym okresem dla figurek przedstawiajacych wojsko polskie 🙂 )
    Jesli sobie zyczycie chetnie zamieszcze kilka fotek wlasnie z tego okresu .Najbardziej mnie interesuje seria wojska Ks.warszawskiego z 1810-12 przedstawiajaca piechote i pytanie z jakich zrodel czerpal tworca swa wiedze .

PS.”Nie znam jeszcze w pelni zwyczajow panujacych na tym forum w formie pisania postow wiec za wszelkie uwagi i wskazowki z gory dziekuje „

A propos figurek z okresu PRL

Załączniki:
    25 sierpnia 2012 z 13:21 #10561
    irek
    Participant

Kolejne zdjęci

Załączniki:
    25 sierpnia 2012 z 13:26 #10562
    irek
    Participant

inna figurka

Załączniki:
    25 sierpnia 2012 z 13:33 #10563
    irek
    Participant

Podoficer żuawów śmierci z 1863 r,

Załączniki:
    25 sierpnia 2012 z 13:38 #10564
    irek
    Participant

Z innej beczki nowa 12cm amerykańska figurka polskiego kosyniera

Załączniki:
    8 września 2012 z 22:07 #10592
    Rozumny
    Participant

Trochę „napoleonki”, chociaż ceny za jedną figurkę kosmiczne.
    http://www.firstlegionltd.com/grandduchyofwarsaw.aspx

10 września 2012 z 22:16 #10593
    irek
    Participant

Trochę „napoleonki”, chociaż ceny za jedną figurkę kosmiczne.
    http://www.firstlegionltd.com/grandduchyofwarsaw.aspx

Figurki rzeczywiście piękne i koszmarnie drogie , ale moje wątpliwości budzi granat mundurów ? Jest zdecydowanie zbyt niebieski .

13 września 2012 z 19:00 #10602
    Sławek
    Participant

Figurki faktycznie ładne ale i koszmarnie pomalowane. Powiedziałbym nawet pokolorowane. Pod podanym linkiem ludzi prezentują swoje umiejętności. Polecam w wolnej chwili. Pzdr

http://www.coolminiornot.com/topartists

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.