Dobry krawiec w Warszawie poszukiwany

• 10 czerwca 2011 z 21:36 #9886
    MichalSz
    Participant

Witam,

Czy znają koledzy jakiegoś dobrego krawca historycznego w Warszawie. Zwykle swoje mundury zmawiam w Gdańsku ale z rożnych względów nie mogę się do Gdańsk wybrać.

Z góry dziękuje za pomoc

10 czerwca 2011 z 23:24 #9887
    senator
    Participant

jest w 7pln

11 czerwca 2011 z 11:13 #9888
    MichalSz
    Participant

Jest możliwość dostania jakiegoś numeru telefonu lub maila do krawca;D .

12 czerwca 2011 z 14:20 #9889
    Koroniarz
    Keymaster

Osobiście obszywam się w pracowni STYL, którą mogę z czystym sumieniem każdemu polecić. Nie jest najtańsza, ale jakość ma pierwszorzędną:
    http://styl.elo.pl/%5B/url%5D

12 czerwca 2011 z 16:49 #9890
    M.A.R.O.
    Participant

Popieram Koroniarza.
    Od pewnego czasu P4PXW korzysta z pomocy Styl-u i jest to profesjonalne i skrajnie epokowe szycie z zachowaniem wszystkich smaczkow i szczegolikow niby na pierwszy rzut oka niezauwazalnych ale niezwykle dla calosci istotnych.
    Oczywiscie wazne jest JAKI mundur chcesz zamowic. Jesli szwolezersko-lansjerski lub piechotny to pracownia ma juz opracowane te tematy. Jesli jakis inny to niewykluczone, ze bedzie potrzeba dostarczyc cos na wzor, typu opis szczegolowy, ryciny itp.
    Jesli mialbym sobie szyc nowy sort to tylko tam.

12 czerwca 2011 z 19:47 #9891
    Prusak
    Participant

Michal szuak w Warszawie krawca „pruskiego”-wiec jest tu pewna specyfika(odmienny niz w mundurach polskich typ kołnierza itd)

12 czerwca 2011 z 20:48 #9892
    MichalSz
    Participant

krawca „pruskiego”

Takiego chyba nie znajdę ;D . Myślę ,że skorzystam z pracowni STYL. Jakie maja oni terminy?

12 czerwca 2011 z 21:01 #9893
    M.A.R.O.
    Participant

Zalezy jak sie wstrzelisz z zamowieniem. Terminy zazwyczaj podobne jak u innych krawcow. Moze czasem ciut dluzej bo szyja niebywale drobiazgowo. To wszystko zalezy od osobistego podejscia rekonstruktora czy chce miec mundur „wygladajacy jak z epoki” czy chce miec mundur „dokladnie jak z epoki”. W tym drugim przypadku sila rzeczy szycie musi trwac nieco dluzej… 🙂

12 czerwca 2011 z 21:17 #9894
    MichalSz
    Participant

Ok. Dzięki za pomoc.

11 sierpnia 2011 z 09:32 #10011
    MichalSz
    Participant

Znalazłem świetnego krawca w Warszawie. Szycie maszynowe i ręczne. Myślę ,że śmiało można porównać z poziomem szycia Pracowni STYL a na pewno nie lekceważy klienta jak STYL! Ceny podobne jak w STYL’u ale mówię Wam WARTO!. Jak Małgorzata (krawcowa) ma wolny termin szyje błyskawicznie(nawet 10 dni)! Frak jej wykonania do obejrzenia na Kłodzku (21 Batalion fizylierów von Stutenheim). Kontakt na PW.

27 sierpnia 2011 z 10:24 #10043
    Remigiusz Pacer
    Participant

Hej.

Czy ktoś poleci krawca, co ma opanowane szycie mundurów z Królectwa Polskiego (np. podchorążowie).
    „STYL”?

27 sierpnia 2011 z 23:16 #10047
    M.A.R.O.
    Participant

Z czystym sercem polecam STYL

30 sierpnia 2011 z 12:46 #10054
    Maciek M
    Participant

Najlepiej po prostu uszyć sobie samemu. Ręczna robota to ręczna robota. Maszyna „wyłazi” na pierwszy rzut oka, widac to własnie przy kostiumach STYLU.

31 sierpnia 2011 z 01:12 #10056
    Koroniarz
    Keymaster

Akurat ta pracownia daje do wyboru szycie według wybranej opcji: ręczne (droższe) lub maszynowe (tańsze).

31 sierpnia 2011 z 11:40 #10059
    Maciek M
    Participant

Chodzi tez i o to, że jak się własnymi łapami uszyje mundur i w tym celu najpierw przeprowadzi samodzielne badania i zbierze dokumentację to i człowiek się więcej nauczy o epoce i satysfakcję ma większą a i krawiec kitu nie wciśnie. :matrix: A jak się cos popsuje i zrobi mrok to tylko do siebie mozna miec pretensje.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.