Czy to forum jeszcze żyje?

• 8 marca 2015 z 15:15 #11080
    Rozumny
    Participant

Ze smutkiem stwierdzam że forum arsenał nie przejawia oznak życia jak dawniej. Raz na miesiąc może pojawi się jakaś nowa wiadomość, ale nie widać żadnej dyskusji pomiędzy nawet dwoma użytkownikami. Sam nie mam się jak usprawiedliwiać bo jakoś nie poruszyłem zbyt wiele tematów, a na forum dołączyłem głównie z powodu możliwości czytania dyskusji na tematy głównie związane z Wojskiem Polskim w XVIII wieku, moim ulubionym był poświęcony umundurowaniu w ówczesnej ikonografii.

Wielką stratą byłoby gdyby jedyne polskojęzyczne forum o tematyce Wojska Polskiego okresu 1717-1831 zaniechałoby swojej działalności gdyż jest jedynym skupiającym się na tym okresie, a swoją przydatność udowodniło już nawet wobec obcokrajowców jak autora pracy „Polish Armies of the Partitions 1770–94”.
    Swojego czasu była dość nieliczna ale jednak stale dyskutująca grupa i trudno by mi było uwierzyć że przestali się interesować tym okresem, np. Pan Adam Zwoiński nadal aktywnie działa na polu rekonstrukcji polskiej piechoty okresu stanisławowskiego. Podejrzewam że to rozejście się dyskutantów spowodowały głównie problemy techniczne, choć nadal przez dość długie okresy poprawnego działania forum nie widać zbyt wielkiej aktywności.

Tak więc prosiłbym aby ludzie którzy chociaż tak jak ja zaglądają tu regularnie licząc na możliwość obserwacji albo i nawet udziału w ciekawych dyskusjach zostawili ślad swojej bytności w tym temacie i ewentualnie zechcieliby wyrazić swoje zdanie na ten temat.

12 marca 2015 z 14:40 #11083
    Koroniarz
    Keymaster

Popieram. Niestety po atakach hakerskich na stronę i pochodnym zawieszeniu forum na pewien okres, sporo dyskusji przeniosło się na Fecebook. Od strony technicznej pracujemy teraz nad rozwiązaniem, które pozwoli na połączenie wypowiedzi na forum i stronie z wybranymi portalami. Sam postaram się odzywać częściej i będę innych do tego zachęcać.

Pozdrawiam!

18 marca 2015 z 19:41 #11088
    Rozumny
    Participant

Cieszy mnie że Koroniarz nadal działa na forum, jak to napisałem miesiące temu jego obecność moim zdaniem pełni decydującą rolę z racji zajmowania przez niego urzędu administratora forum.
    Z braku też jego osoby zacząłem podejrzewać najgorsze.
    P.S. Czy przychylisz się do mojej sugestii, aby oczyścić temat „ikonografia XVIII wiek” z dawnych wiadomości do których już linki graficzne przestały działać? Bardzo by to pomogło przywrócić przejrzystość tematu, a również dało wolną rękę aby ponownie uzupełnić zagadnienie o portrety już wcześniej umieszczone.

18 marca 2015 z 22:31 #11089
    Koroniarz
    Keymaster

Ponieważ oczyszczanie forum od podstaw to zadanie dość czasochłonne, proponowałbym rozwinięcie wątku o kolejne posty, co można zrobić w każdej chwili.
    Ze swojej strony postaram się przejrzeć te starsze i te, których główny walor leży w niedostępnej już ikonografii mogę usunąć.

Pozdrawiam!

17 maja 2015 z 15:59 #11091
    lmeglnyi@net24.
    Participant

Witam
    mam propozycję, czy można usunąć nieaktywne załączniki zastępując je nowymi i uzupełnić, bądź zmienić treść postów. Ja dokonałem już kilku takich zmian na pierwszej stronie wątku” Ikonografia XVIII wieku”,oczywiście tylko własnych postów.Nie chcę się szarogęsić, to tylko moja propozycja aby „revitalizować” wpisy.
    Pozdrawiam Władek P.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.