Boże Narodzenie 2007

 • 20 grudnia 2007 z 14:48 #5037
  gwain
  Participant

  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, te najpiękniejsze i najbardziej bajkowe.
  A ponieważ należę do najstarszych wiekiem żołnierzy w Arsenale(choć najniższa rangą :> ) w związku z tym, pozwoliłam sobie złożyć wszystkim Towarzyszom wspólnych batalii, potyczek, tułaczek o zimnie i głodzie :# tego co najpiękniejsze w ten wigilijny wieczór. Życzę, abyście moi Mili pełni byli wyższych uczuć, zapomnieli o wszelkich waśniach, życzę Wam zrozumienia i szacunku do otaczającego świata. Chciałabym, abyście pośród swoich bliskich, w atmosferze bezgranicznej miłości przeżyli niezapomniane,świąteczne wzruszenia.
  Pozdrawiam.
  Izabella

  :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

  20 grudnia 2007 z 15:41 #5038
  Koroniarz
  Keymaster

  Szczerze się do życzeń przyłączam.

  Życzę wszystkim z okazji Świąt Bożego Narodzenia spokoju, zdrowia, szczęścia i uśmiechu, a na Nowy Rok pomyślności i realizacji zamierzeń. Tego by nam się udało zrealizować nasze ambitne plany i by rok ten przyniósł wszystkim satysfakcję z ich pracy i dokonań.

  Pozdrawiam serdecznie!
  :lekkokonny:

  Niżej zamieszczam te z życzeń, które dotarły do nas w formie cyfrowej pocztówki. Choć jest ich dużo więcej. Od kolegów ze Stowarzyszenia Artylerii Dawnej, z Nysy, z Anglii, Walii, Francji, Łotwy… W tym szereg osobistych, z których koniecznie muszę wymienić życzenia jakie dostaliśmy od pp. dr Nieuważnego, dr L.M.Krześniaka, Prezesa Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej, dr Jana Ciechanowskiego, czy p. M.Moutoy z Elby. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.

  21 grudnia 2007 z 17:37 #5040
  Maria J. Turos
  Participant

  „…uderzmy czołem Godów uczestnicy – Syn Boży z nami
  …a domem Jego niepyszna lepianka
  bo nie w pałacach On – lecz w naszej ziemi: Syn Boży w żłóbku i na garstce
  sianka…”
  Moi kochani – wszystkiego najlepszego na te Gody, zdrowia, pogody ducha, dobrego humoru.
  No i pieknych przeżyć podczas rekonstrukcji.
  – a co do wiersza: autorów miał różnych, ale zupełnie niedawno dogrzebałam się w kancjonale pelplińskim z 1832 roku, iz pierwszy raz zanotował go Jan Paweł Woronicz „…na Wiliją…” 1807/08 w Warszawie. Na Łużycach był kojarzony z Bożym Narodzeniem 1812 [to dla odmiany z pocztówki „…Breslau 1889…” wydanej w oficynie Korna – czyli moich „…antenatów…” na Boże Narodzenie tegoż roku].
  – może i nie miejsce i czas po temu, ale warto by było przypomnieć sobie legendę [tym bardziej, iż po kradzieży wotów z warszawskiej Katedry obiektu którego dotyczy nie ma już od początku lat 70 – tych XX wieku – sama sprawa to zagadka brrr :bad: ] o złotej „…broszy u żebra…” na krucyfiksie Baryczków. Otóż dwa razy do roku: w noc wigilijną i w Wielki Piątek „…kiedy czas męki obwieszczą zegary…” na owej broszy pojawiała się czerwona kropla krwi. Kto ją ujrzał – umierał za Ojczyznę. Jak chce legenda w wigilię 1808 roku widział ów znak Godebski a w 1812 Książę Józef Poniatowski. A komu to sie udało „…zoczyć…” w Wielki Piątek „…uchodził cało z najgorszych obieży…”. Takich było wielu – a wśród nich i Kozietulski.
  Piękne – prawda.
  Pozdrowienia raz jeszcze
  „…usługi swe polecający i ścielacy sie do nóżek…” – medyk

  18 grudnia 2008 z 16:41 #5960
  gwain
  Participant

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku skladam wszystkim moim drogim Koleżankom i Kolegom najlepsze życzenia.
  Życzę Wam prawdziwie radosnych Świąt, uśmiechu na każdy dzień w nowym roku, szczęścia i radości w życiu rodzinnym oraz spełnienia w naszych żołnierskich działaniach. Niech spokój, zrozumienie i pogoda ducha, jakie przynosi ze sobą Gwiazdka, zagoszczą na stałe w Waszych sercach i domach.
  Izabella

  20 grudnia 2008 z 19:21 #5975
  Maria J. Turos
  Participant

  „…uderzmy czołem Godów uczestnicy
  Syn Boży z nami
  a domem Jego niepyszna lepianka
  bo nie w pałacach On lecz w polskiej ziemi
  Syn Boży w żłobku – i na garści sianka…”.
  Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w Nowym 2009 Roku życzy
  Maria J. Turos

  23 grudnia 2008 z 15:22 #5988
  szwoleżer
  Participant

  Zdrowych i spokojnych Świąt Bożegonarodzenia w rodzinnym gronie i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzy Bartek Przybylski.

  30 grudnia 2008 z 12:33 #6003
  Koroniarz
  Keymaster

  Drogie Koleżanki i Koledzy!

  W ślad za życzeniami, które składałem już przy różnych okazjach osobiście, przed świętami i tymi które zamieściłem na stronie stowarzyszenia, chciałbym rozwinąć je i tu w paru słowach.

  Rok 2008 zbliża się do końca. Był to rok nad wyraz pracowity i w mniemaniu wielu z nas, bardzo interesujący. Udało nam się rozwinąć dwie jednostki. Koledzy pracowali na piechotą i P2P XW. Innych i moim udziałem były prace nad zorganizowaniem jednostki szwoleżerów gwardii i godnym upamiętnieniem bitwy pod Somosierrą. Temu celowi służyć miały liczne publikacje na stronie stowarzyszenia, zamieszczone tam tak w roku 2008 jak i 2007. Temu służyły niekończące się ćwiczenia kawaleryjskie i idące za nimi wyjazdy na poszczególne rekonstrukcje i uroczystości, pośród których wymienić można 3-ego maja w Warszawie, Waterloo w Belgii, czy wreszcie samą Somosierrę we wrześniu i związane z nią uroczystości w Niegolewie pod koniec listopada. Zwieńczeniem tych prac było otwracie wystawy w Muzeum Wojska Polskiego 11-ego listopada, oraz konferencja naukowa „Z Napoleonem w Hiszpanii. 200. rocznica szarży pod Somosierrą 1808-2008” wraz z towarzyszącą jej mszą za poległych w bitwie, w połowie grudnia. Wszystkie te działania łącznie pozwoliły przynajmniej w skromnym stopniu, ale godnie przypomnieć tradycję, której owa „szarża jakiej świat nie widział” dała początek.

  Przed nami rok 2009 i kolejne wydarzenia, których rocznice splatają się ze sobą w sposób znaczący: 200-na rocznica kampanii 1809 w Księstwie Warszawskim i w Austrii. 160-ta kampanii wiosennej na Węgrzech, w której pod dowództwem gen. Bema bił się Legion Polski, czy też wreszcie rocznica wybuchu drugiej wojny światowej, w której również biły się trzy sformowane w okresie międzywojennym pułki szwoleżerów.

  Jakkolwiek szczególnym zainteresowaniem stowarzyszenia objęty jest okres 1717-1831, to historia i związana z nią tradycja stanowi niepodzielną całość. Warto o tym przy kolejnych obchodach pamiętać. Dla osób, którym historia jest bliska nakłada to szczególny obowiązek by o niej przypominać. Nadchodzący rok niesie więc nam wiele pracy. Sukcesów w niej i realizacji związanych z tym zamierzeń, ale też i naszych prywatnych, wszystkim szczerze życzę.

  Pozdrawiam!

  MP

  P.S.
  Na adres stowarzyszenia przyszło szereg życzeń świątecznych i noworocznych od grup, stowarzyszeń, urzędów i osób indywidualnych. Za wszystkie chcielibyśmy szczerze podziękować. Niżej zamieszczam mały wybór tych, które dotarły do nas w formie elektronicznej.

  20 grudnia 2010 z 13:09 #8927
  Maria J. Turos
  Participant

  „…uderzmy czołem Godów uczestnicy – Syn Boży z nami
  …a domem Jego niepyszna lepianka
  lecz nie w pałacach On, a w polskiej ziemi
  Syn Boży w żłóbku i na garści sianka…”

  Moi Kochani Przyjaciele z forum
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć moje wyrazy szacunku i serdecznych życzeń, a w nadchodzącym Nowym 2011 Roku wszystkiego najlepszego.
  Maria J. Turos

  Załączniki:
  20 grudnia 2010 z 13:42 #8928
  Koroniarz
  Keymaster

   

  Życzę wszystkim Koleżankom i Kolegom, członkom stowarzyszenia, jak też wszystkim uczestnikom tego forum i czytelnikom strony Arsenału
  Wesołych, Pogodnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
  oraz pokoju, otuchy i wszelkiej pomyślności
  w Nowym, 2011-tym roku.

  Wasz Koroniarz

  22 grudnia 2010 z 13:00 #8932
  Pitrek
  Participant

  Wesołych Świąt, Wszystkiego Najlepszego, Zdrowia,
  Szczęścia i sukcesów rekonstruktorskich
  w Nadchodzącym Nowym Roku
  życzy
  Pułk 4 Piechoty XW!!

  Załączniki:
  19 grudnia 2011 z 22:33 #10207
  Koroniarz
  Keymaster

   

  Wszystkim członkom stowarzyszenia, naszym czytelnikom, miłośnikom historii i sympatykom,

  wszystkim, z którym łączy nas szacunek dla tradycji

  składamy życzenia pogodnych, zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia,

  oraz

  wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

  Oby niósł liczne wyzwania i związaną ze stawaniem im satysfakcję.

  Zarząd Stowarzyszenia Arsenał

  redakcja strony Arsenału

  21 grudnia 2011 z 11:41 #10210
  Pitrek
  Participant

  Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
  życzy cała „Czwórka”
  Do zobaczenia na „Północnym Szlaku”

  Załączniki:

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.