Bitwa pod Możajskiem (Borodino / la Moscova) 1812-2012

• 11 sierpnia 2012 z 07:15 #10526
    Koroniarz
    Keymaster

Jak dostaniemy zaświadczenie o NIP od Rosjan, dołączymy go zbiorczo do składanych wniosków.
    Pozdrawiam!

11 sierpnia 2012 z 11:24 #10527
    Koroniarz
    Keymaster

Joanna Kamińska byłą tak miła i podzieliła się doświadczeniami w kwestiach formalnych z podróży do Smoleńska, wynika z nich potrzeba uzyskania dodatkowego zezwolenia na przewóz broni, w oparciu o zestawienie odmienne od oryginalnie wskazanego (zmiana prawa rosyjskiego nastąpiła pod koniec lipca b.r.). Zgodnie z bieżącymi wymogami:

Aby otrzymać pozwolenie na przewóz broni, musicie przygotować, co następuje:
    1. Zdjęcia broni, którą chcecie wwieźć, ponumerować zdjęcia wg kolejności.
    2. Dołączyłem przykładowy formularz, który musicie wypełnić i przesłać pocztą elektroniczną wraz ze zdjęciami.
    3.Niezbędne są:
    Istniejące repliki karabinów,
    Modele karabinów do strzelania
    Armata
    Szable
    Piki
    Należy wyszczególnić nazwę prototypu broni, rozmiar, długość broni, kaliber, nr oznakowania (jeśli nie ma takiego numeru, należy wygrawerować), ilość broni jednego typu, nr zdjęcia, na którym jest ten egzemplarz przedstawiony.
    Wymagane jest również orzeczenie polskiego eksperta o tym, że broń, model…….. został wyprodukowany przez fabrykę………, jest kopią broni piechoty, która jest przechowywana w muzeum…….. w mieście……..( lub jest wykonany wg wzorca, szkiców starej broni znajdującej się w archiwum muzeum miasta……..), wykazana broń nie jest bronią zabytkową.

Formularz do wypełnienia zamieszczam w załączeniu. Jak wynika z otrzymanej korespondencji stosowne wnioski mają być składane w niedzielę. Oznacza to, że musimy je wysłać dziś jeszcze.

W związku z powyższym proszę by Dywizja XW i LN oraz artyleria z Nysy przesłały mi załączony wniosek dziś do północy (sobota 11.08.2012).

Jako wzór zamieszczam formularz dla kawalerii, dla której miałem (miejmy nadzieję) wszystkie wymagane dane.

14 sierpnia 2012 z 08:56 #10528
    Koroniarz
    Keymaster

Broń

Zestawienie broni kawalerii jest gotowe. Dostałem zestawienie z Nysy, P3P oraz listy rezerwowej P4P. Reszty wciąż nie. Pamiętajcie, że braki formalne będą biły w nasz wszystkich.

Wizy

W poniedziałek (13.08.) rano, dostałem od Rosjan informacje, które zamieszczam kolejno niżej. Wynika z nich, że numer NIP został przesłany bezpośrednio do konsulatu z rosyjskiego MSZ, a wnioski wizowe trzeba składać od 13-ego i 15-ego sierpnia, z powołaniem na numery referencyjne:

240 646
    240 693
    240 694

Jakkolwiek treść informacji kopiowałem już do komendantów grup, dla porządku powtarzam i tutaj:
    Informacja 1:

Dear Marcin! I received your letter and with pleasure I answer it. Number (Identification Number (NIP) about which you speak, is the general for all foreign re-enectments and countries . Here is this number INN 7705851331. Further on the arrival of members of your «ARSENAL» club in embassy you should call the following numbers: 240-646 from 13 o’clock (33 persons), 240-693 from 15 o’clock (32 persons), 240-694 – from 13 o’clock (35 people). This information(Numbers) is very important!

Informacja 2:

Ilya, good afternoon,
    received the first data according to Visas. The Ministry of Foreign Affairs was formed by our demands by the principle, instead of on clubs as we submitted. They included in one demand till 15-30 the person, because in the demand there can be people from different clubs. Therefore I give all numbers. When rekonstruktors will come to Embassy, let call all numbers since can appear in any of these lists.
    Poland No. 240 646 (33 people) -since August 13
    No. 240 693 (32 people) -since August 15
    No. 240 694 (35 people) -since August 15»

Informacja 3:

I apologize, it is my mistake. You should receive the visa not from 13 and 15 hours, and after August 13 and 15.
    As to the document in which number INN will be designated, this letter will be sent in your consulate from our Ministry of Foreign Affairs. Thus, at a museum of this letter isn’t present, it in the Ministry of Foreign Affairs of Russia. But when your re-enectments will come to consulate in Poland, they should call those three numbers which I sent you and in any one of lists will be there is a re-enectments surname. Try to learn information in your Consulate. Documents on your club are already ready and all information should be known to the Polish side.

14 sierpnia 2012 z 16:14 #10529
    Korsykanin
    Participant

Broń
    Zestawienie broni kawalerii jest gotowe. Dostałem zestawienie z Nysy, P3P oraz listy rezerwowej P4P. Reszty wciąż nie. Pamiętajcie, że braki formalne będą biły w nasz wszystkich.

Witam,
    Z uwagi, że będę podróżował z żoną samolotem a chciałbym, żeby mój karabin również wziął udział w bitwie pod Borodino proszę o ile to możliwe o podanie mi jakiegoś formularza, formułki typu: ,,Ja ……. upoważniam ……(kogoś, stowarzyszenie) do opieki nad karabinem ….w czasie………itd”
    Wtedy dany formularz podpisany przeze mnie przekazałbym komuś czy stowarzyszeniu.
    Czy oświadczenie powinienem przetłumaczyć na język rosyjski czy wystarczy w języku ojczystym?
    Dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Korsykanin Pietro z Płocka

15 sierpnia 2012 z 15:05 #10530
    Koroniarz
    Keymaster

Broń

Twoje pytanie wiąże się ze spisem broni j.w. Dostałem go od kawalerii, artylerii i LN. Swoje kopie przesłały mi również P3P XW i osoby z listy rezerwowej P4P XW. Wciąż nie mam listy broni zbiorczo dla całej dywizji. Taką listę muszę odstać dziś jeszcze, gdyż jutro nie będę miał technicznej możliwości jej dalszego przekazanie do Rosji, wcześniej jak w przyszłym tygodniu. To z kolei może oznaczać opóźnienie lub wręcz brak zgody na przewóz broni ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Oczekuję na brakującą listę dziś do wieczora.

Projekt oświadczenia zamieszczę po otrzymaniu list j.w.

Wizy

Mam dość trudną korespondencję z Rosjanami, którzy twierdzą, że zaświadczenie o numerze NIP ma ministerstwo, które przesyła je do ambasady rosyjskiej i sami takiego dokumentu nie mają, ani przekazać go nie mogą.

Stanęło na tym, że będę jutro (czwartek 16.08.2012 r.) osobiście w ambasadzie by złożyć całość wniosków. Wszystkich, proszę więc jutro na miejscu o gotowość do przekazania mi całości dokumentów wizowy i oczekiwanie do momentu kiedy będziemy mieć ostateczną jasność, które z nich zostały przyjęte.

Proszę potraktować obie w/w informacje jako pilne i ostateczne.

Grupy, które wyraziły wolę samodzielnego złożenia wniosków wizowych w miejscowych konsulatach (Gdańsk i artyleria z Nysy) proszę o informację na forum, czy ich wnioski zostaną jutro przyjęte.

15 sierpnia 2012 z 22:00 #10531
    Adam Zwoiński
    Participant

Ja chciałbym poinformować, że rezygnuje, proszę mnie skreślić z listy, przepraszam za zawracanie głowy i przepraszam, że dopiero teraz zawiadamiam ale lepiej późno nż wcale, nie sądziłem, że tyle wymagań trzeba spełnić. Rosjanie piętrza problemy chyba specjalnie

20 sierpnia 2012 z 18:37 #10537
    Fizylier123
    Participant

Ja staram się unikać wyjazdów na wschód.

20 sierpnia 2012 z 20:41 #10538
    Korsykanin
    Participant

Broń
    Twoje pytanie wiąże się ze spisem broni j.w. Dostałem go od kawalerii, artylerii i LN. Swoje kopie przesłały mi również P3P XW i osoby z listy rezerwowej P4P XW.

Witam,
    Czy są już jakieś informacje o wizach? Zależy mi na otrzymaniu takiej informacji, gdyż muszę rezerwować samolot.
    Jeśli można, poprosiłbym też o jakiś tekst (formułkę) upoważnienia o której wcześniej wspominałem na temat opieki nad moim karabinem.
    Dziękuję i pozdrawiam

21 sierpnia 2012 z 10:13 #10539
    gbrPMZ
    Participant

Koleżanki i Koledzy!
    Sprawy z wiązane z wyjazdem na 200 lecie Borodino/Możajska powoli mają się ku końcowi, organizacja jest wyjątkowo trudna, Organizator Batalii działa mało profesjonalnie, ale i my nie jesteśmy bez winy! Źle wypełnione wnioski, braki w dokumentach i brak zdecydowania u niektórych kolegów, którzy do końca nie wiedzą, czy chcą z nami jechać, skutkuje pewną nerwowością. Stan na dziś to jest poniedziałek, 20.08.2012 jest taki:
    -Do konsulatu FR dotarły 4 listy referencyjne na których jest już chyba komplet naszych uczestników.
    -Są już środki z dotacji Urzędu,
    -We wtorek 21.08 mamy zamiar przelać I część opłaty dla przewoźnika,
    -We wtorek 21.08 odbieramy wizy osób które składały wnioski w zeszłym tygodniu, składamy także następne wnioski (odrzucone w zeszłym tygodniu).

Według umowy z przewoźnikiem dwa autokary w sumie na 106 osób wraz z dodatkowym bagażnikiem i przyczepą bagażową zostaną podstawione 29.08.2012 o godzinie 19 oo, przed Muzeum Archeologiczne na ul Długą w Warszawie (gmach ARSENAŁU), przewidywany wyjazd 19 3o,
    Planowany powrót 3.09.2012.
    Przypominam wszystkim o rozsądnym pakowaniu bagażu i bagażu podręcznego oraz suchego prowiantu na drogę (zostanie wyznaczony kierownik pakowania bagaży do autobusu).
    Przypominam o bezwzględnym zakazie zabierania i spożywania w czasie podróży alkocholu (w tym piwa).
    Piotr M. Zalewski
    Sekretarz Stow. ARSENAŁ

21 sierpnia 2012 z 14:53 #10540
    Horhe
    Participant

Wszsystko jest dla ludzi,byle w normie.
    Zacytuję fragment swojego felietonu „Żołnierska strawa”

W okresie tworzenia polskiej kawalerii w 1807 roku na dzienną racje żywności składało się: pół funta mięsa, pół kwaterki kaszy lub grochu, albo kwarty ziemniaków, funt chleba, trochę słoniny i kieliszek wódki. W kawalerii Księstwa Warszawskiego w 1809 roku jadłospis żołnierza przewidywał: na śniadanie – pół kwaterki wódki (sic!!!!!) i kawał chleba, na obiad – zupa, pół funta gotowanego mięsa z jarzynami oraz pół kwaterki piwa, na kolację – kluski lub kasza oraz pół kwaterki piwa.

I jak tu robić rekonstrukcję, jak zakazują.
    Szczerze, to współczuję Wam tej długiej drogi bez „znieczulaczy podróży”.

22 sierpnia 2012 z 11:23 #10548
    Koroniarz
    Keymaster

I jak tu robić rekonstrukcję, jak zakazują.

Autokarów w 1812-tym również nie używano, więc na etapie przejazdu to jeszcze nie rekonstrukcja.
    ;P

WIZY:
    Rosjanie podzielili naszą oryginalną listę zgłoszeniową na 3 listy częściowe, gubiąc przy tym część uczestników w tym mnie. Zgłosiliśmy to im już w ubiegłym tygodniu wraz z listą 17 brakujących nazwisk. Zwrotnie dostaliśmy informację, że pracują nad uzupełnieniem braków, uzupełnili natomiast tylko jeden. Jeśli pojawią się informacje dalsze, niezwłocznie damy znać.

WYJAZD:
    J.w. w wiadomości Piotra. Sprawdzamy możliwość przystanków po drodze. Jeśli takowa będzie, damy znać.

22 sierpnia 2012 z 11:48 #10549
    Fizylier123
    Participant

A czego się spodziewaliście? ;(

Nie chcę pogłębiać stereotypów ale problemy z wyjazdem na Rosję były do przewidzenia.

Do „Koroniarz” wybacz ,że pytam ale do jakiej GRH należysz?

22 sierpnia 2012 z 14:10 #10550
    Koroniarz
    Keymaster

Czołem!
    Właśnie dostałem następującą informację w sprawie wiz:

Today I called to the Russian Ministry of Culture, I was told that the documents 18 missing people for the registration now. The experience of documents that were before it can be said that their appearance in Russia takes about 5-6 days. Think, 26-27 August, documents will be at the Consulate in Poland, and possibly earlier. I hope that all will be fine,although it was quite difficult to do.
    The results I will inform your, as soon as I know.
    Yours faithfully Anna.

26 sierpnia 2012 z 23:20 #10565
    Koroniarz
    Keymaster

Ostatnie wizy będą we wtorek po południu. Tego samego dnia, lub w środę mamy dostać od Rosjan dokumenty na przewóz broni.

Podsumowanie informacji o planowanym wyjeździe zamieszczam na stronie głównej:

Pozdrawiam!
    :ulan:

27 sierpnia 2012 z 10:06 #10566
    Abramow
    Participant

Co sądzicie aby chętni zrobili sobie wypad do Moskwy ( wizy większość ma do 7 września) ?

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.