Bitwa pod Możajskiem (Borodino / la Moscova) 1812-2012

• 16 maja 2012 z 18:45 #10444
    Koroniarz
    Keymaster

Nie potrafię udzielić odpowiedzi na to pytanie. Przedstawione terminy wynikają z podanych przez organizatora. Jeśli ktoś wciąż czeka na odbiór dokumentu, proszę aby go przesłał po liniach dowodzenia wraz z oświadczeniem j.w. Będziemy działać.

Pozdrawiam!

17 maja 2012 z 14:16 #10445
    Koroniarz
    Keymaster

Przypominam, że termin na przekazanie zgody na przetwarzanie danych osobowych, oraz przesyłanie ich za granicę, podobnie jak termin przekazania zdjęć broni i paszportów minął w piątek 11.05.2012 r. Organizator wezwał nas do przekazania w/w danych celem rozpoczęcia formalności wizowych i celnych. Niemożliwość uzyskania wizy, bądź dopełnienia formalności celnych skutkować będzie brakiem możliwości wyjazdu i wykreśleniem z listy osób, które nie przekazały w/w informacji. W związku z powyższym informuję, że w tych dniach wysyłamy listę z danymi dotąd uzyskanymi.

Pozdrawiam!

17 maja 2012 z 18:21 #10446
    Adam Zwoiński
    Participant

Ja wczoraj wysłałem oświadczenie z ręcznymi podpisami ale Stowarzyszenie posiada moją zgodę na przetwarzanie danych jako członka Arsenału

17 maja 2012 z 18:23 #10447
    Koroniarz
    Keymaster

Twoją tak
    :victory:
    Twoich kolegów nie.
    :]
    Czekam na całość.

21 maja 2012 z 11:48 #10451
    Adam Grenadier
    Participant

Witam

Niestety jeszcze nie przekazano mi paszportu RP mimo usilnych starań. Zdjęcie broni i zezwolenie na przekazanie danych zostało wysłane. Rozumiem ,że brak skanu dokumentu skutkuje skreśleniem z listy ze wzgledu na koniecznosć wyrobienia wizy, zaproszenia.
    A jak się sytuacja kształtuje jeśli otrzymam wizę we własnym zakresie?

Pozdrawiam

21 maja 2012 z 16:14 #10452
    Krzysztof Polak
    Participant

Przyłączam się do pytania w imieniu kolegów z P3PXW, będących w identycznej sytuacji.

pzdr.
    O.v.K.

25 maja 2012 z 07:42 #10456
    Koroniarz
    Keymaster

Koledzy, z bólem przypomnę, że termin przesyłania danych mijał 11.05.2012 r. oraz, że przetworzenia danych i wysłania ich za granicę jest stosowna zgoda (j.w.). Ponieważ rzecz organizowana jest w Rosji i dotyczy rekonstrukcji, co wiąże się z przewozem broni rekonstruktorów poza granice UE, to kto pozostanie na liście, a kto z niej wypadnie zależy od Rosjan. Organizator informował o t.zw. zielonym korytarzu na dojazd na rekonstrukcję i związanej z tym konieczności zbiorczego przekazywania danych.

Po wtóre, ponieważ tylko część list została udostępniona w całości, a niestety w zbyt wielu przypadkach dostałem dane indywidualnymi mailami, uporządkowanie przesłanych dokumentów jest dość czasochłonne i informacje końcowe przedstawię na początku przyszłego tygodnia.

Moja propozycja jest taka: ogólną listę i tak muszę wysłać, o czym organizator przypominał już po dwakroć. Osoby, które się spóźniły, niech prześlą dane jak najprędzej. Doślę je jako uzupełnienie. Bez ryzykowania całości zgłoszenia więcej niestety nie mogę zrobić.

Pozdrawiam!

12 czerwca 2012 z 10:36 #10484
    Koroniarz
    Keymaster

Informacja dla osób, które jeszcze tego z dowolnych przyczyn nie zrobiły: dziś mija najostatniejszy termin na przekazanie danych Rosjanom. Jak zobaczyłem po powrocie do cywilizacji, po meczu z Grecją:

We need from you the passeport copies till 12 june

Jakkolwiek nie znam się na futbolu, zastanawiam się, czy zbieżność terminów jest przypadkowa.
    Pozdrawiam!
    ;P

22 czerwca 2012 z 10:21 #10496
    Koroniarz
    Keymaster

Dla porządku: przesłane dokumenty przekazałem do Rosjan. Teraz czekamy na zaproszenia i związane z tym formalności paszportowe.

Rosjanie pytają się kawalerii o chęć uczestnictwa w zawodach:

There is an idea to arrange an amateur Skill-At-Arms competition (sabre and lance) for cavalry reenactors during Borodino (the date is probably Friday).
    We want to understand if somebody is interested in such event. If there are some, we will try to get the possibility to organize competition, and elaborate the details of rules, exact place, date and time after calculating the number of participants.
    if you think you want to take part in event like this, please send your name and title of your reenacting unit or ask your questions.
    Contact person is Sergei Vladykin

Proszę o potwierdzenie na forum.
    Pozdrawiam!

25 lipca 2012 z 14:49 #10501
    Joanna kamińska
    Participant

Witam
    mam pytanie czy wiadomo już kiedy będziemy załatwiać formalności wizowe
    Pozdrawiam
    Joanna

25 lipca 2012 z 18:51 #10502
    gbrPMZ
    Participant

W imieniu Prezesa naszego SAR Kol. Marcina Piontka przekazuję najnowsze informacje nt. naszego wyjazdu do Rosji.

Rosjanie potwierdzili, że otrzymali kopie paszportów i pracują nad zaproszeniami.
    Teraz pracujemy nad sprawami celnymi (broń), które mam nadzieję, że również znajdą swoje szybkie potwierdzenie.
    Ponieważ UdsKiOR zmienił terminy konkursu, musieliśmy wykonać całą pracę ponownie. Mam nadzieję, że nie odbije się to czkawką, bo wcześniejsze autobusy ze względu na zwłokę przepadły. Szczęśliwie mamy nową ofertę. Pozostaje czekać na potwierdzenie dofinansowania. To jest element, który jest poza naszą kontrolą, a przesądzi o wszystkim.
    Program rekonstrukcji jest obecnie następujący (choć może ulec zmianie):
    30 of August, 2012 – Opening Day
    Arrival and registration of military-historical clubs and associations from the European Union and Eastern Europe. The official opening of the Festival.
    18.00 Organizational meeting of clubs and associations leaders. Formation of a military structure (appointment of the battalions and columns commanders).

31 of August 2012 – Preview Day
    Arrangements for reenactment:
    the formation of the battalions and columns
    issuance of fireworks
    drill and tactical training

1 of September, 2012 – Preparatory Day
    Inspection review of clubs
    Marching parade of military history clubs and associations
    The maneuvers (repetition of the battle reenactment)
    Meeting of commanders of the battalions and columns to walk though the script (program of the battle reenactment)

2 of September, 2012 – The Main Day of the Festival
    10.30-11.00 – The ceremonial at the command post of Napoleon at Shevardino redoubt.
    12.00-12.30 – The ceremonial at the Chief monument on the Raevsky redoubt (the Mound Battery).
    15.00-16.30 – Military-historical reenactment of episodes of the Battle of Borodino (parade ground near the monument to Nezhinskii Dragoon Regiment, north of the village of Borodino)

3 of September, 2012 – Final Day
    Departure of participants, area cleaning.

My zbieramy się 2-ego po południu.
    Sekretarz SAR
    Piotr M. Zalewski

26 lipca 2012 z 10:20 #10503
    Joanna kamińska
    Participant

jeżeli będziecie mieli problem z autokarami służę pomocą
    jak również udzielę cennych rad przy ubieganiu się o wizy w ambasadzie
    Pozdrawiam
    Joanna

30 lipca 2012 z 12:20 #10504
    Koroniarz
    Keymaster

Bardzo dziękujemy. Obecny stan rzeczy jest następujący:
    1) W zeszłym tygodniu dostaliśmy zaproszenia w formie elektronicznej. Dziś (tj. pn. 30.07.) dotarły również w pisemnej.
    2) Podpisujemy właśnie umowę z UdsKiOR na dofinansowanie.
    Kolejne informacje będziemy zamieszczać na bieżąco (być może nawet co dnia, więc proszę o regularne sprawdzanie forum).
    Pozdrawiam!

30 lipca 2012 z 13:13 #10505
    Joanna kamińska
    Participant

Informuje iz od 1-6 sierpnia jesteśmy na wyprawie smoleńskiej.
    Nie będziemy mogli przeglądać forum.
    Pozdrawiam
    Joanna

3 sierpnia 2012 z 20:10 #10508
    Korsykanin
    Participant

Bardzo dziękujemy. Obecny stan rzeczy jest następujący:
    1) W zeszłym tygodniu dostaliśmy zaproszenia w formie elektronicznej. Dziś (tj. pn. 30.07.) dotarły również w pisemnej.
    2) Podpisujemy właśnie umowę z UdsKiOR na dofinansowanie.
    Kolejne informacje będziemy zamieszczać na bieżąco (być może nawet co dnia, więc proszę o regularne sprawdzanie forum).
    Pozdrawiam!

Witam,
    Jesteśmy z GRH Pułku4PXW (Agnieszka i Piotr Pius)
    Proszę o podanie kontaktu telefonicznego gdyż mamy kilka prywatnych pytań.
    Pozdrawiamy

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.