Albuera 2011

• 26 kwietnia 2011 z 13:26 #9760
    Remigiusz Pacer
    Participant

Koroniarzu, oba pliki do pobrania otwierają mi się w formie czystej karty…

27 kwietnia 2011 z 15:17 #9766
    Koroniarz
    Keymaster

Remi,
    U mnie się otwierają poprawnie. Dla wygody wysyłam Ci je również mailem.

UWAGA:

Stosownie do informacji otrzymanych z Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, ze względu na to, że podstawiane autokary będą wracały z Włoch z beatyfikacji należy liczyć się przesunięciem wyjazdu na godzinę późniejszą i ewentualnymi zmianami w planie przejazdu.

Przypominam, że wczoraj minął termin na przesłanie list ubezpieczeniowych, oraz przelania składki. Wciąż są niekompletne. Nie dostałem listy ubezpieczeniowej 7-ki warszawskiej ani SAD. Proszę o przesłanie obu dziś jeszcze. Najpóźniej w czwartek muszę przekazać listę zbiorczą do ubezpieczyciela.

Pozdrawiam!

29 kwietnia 2011 z 09:10 #9773
    gbrPMZ
    Participant

Informujemy, że w sobotę 30 kwietnia w godzinach 10-12 oo, w Muzeum Archeologicznym będzie można zostawić ciężkie bagaże które mają jechać ciężarówką 2 maja. Osoby zainteresowane proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny.
    Piotr M. Zalewski 501326645.

30 kwietnia 2011 z 09:49 #9781
    Koroniarz
    Keymaster

Planowany rozkład jazdy:

1) 4 maja 2011 r. – podstawienie autokarów na godzinę 02.00 w nocy;
    2) 4 maja 2011 r. – wyjazd z Warszawy ok. godziny 03.00 w kierunku Paryża;
    3) 5 maja 2011 r. – dojazd do miejsca zakwaterowania ok. godziny 02.00 w nocy;
    4) 5 maja 2011 r. – wykwaterowanie i podstawienie autokarów, pod miejsce zakwaterowania, o godzinie 11.00;
    5) 5 maja 2011 r. – odjazd w kierunku Albuery (06170) najpóźniej o godzinie 12.00 (UWAGA: negocjuję przeniesienie godziny wyjazdu na późniejszą);
    6) 6 maja 2011 r. – dojazd na miejsce uroczystości (06170 Albuera, Hiszpania) około godziny 13.00;

6-7-8 maja 2011 r. rekonstrukcja. Na miejscu biwak historyczny. Organizatorzy zapewniają siano, drewno i produkty spożywcze do przyrządzenia we własnym zakresie.

7) 8 maja 2011 r. – wyjazd w godzinach wieczornych z Albuery w kierunku Paryża,
    8 ) 9 maja 2011 r. – dojazd do miejsca zakwaterowania ok. godziny 20.00;
    9) 10 maja 2011 r. – podstawienie autokarów, pod miejsce zakwaterowania, o godzinie 6.00;
    10) 10 maja 2011 r. – wyjazd w kierunku Warszawy najpóźniej o godzinie 07.00 (UWAGA: negocjuję przeniesienie godziny wyjazdu na późniejszą);
    11) 11 maja 2011 r. – przyjazd do Warszawy około godziny 7.00

Planowana trasa przejazdu

Warszawa – Torzym – Magdeburg – Hannover – Bielefeld – Essen – Valenciennes – Paryż (miejsce zakwaterowania) – Tours – Bordeaux – San Sebastian – Albuera.

ZBIÓRKA
    Wyznaczam zbiórkę na dzień 4-ego maja b.r. na godzinę 1:30 rano przed Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, ul. Długa 52.

TRANSPORT SPRZĘTU
    Załadunek sprzętu odbędzie się na terenie Państwowego Muzeum Archeologicznego, (ul. Długa 52, Warszawa);
    1. Sprzęt będzie dowieziony do Albuery najpóźniej w dniu 6 maja 2011 r. do godziny 7.00.
    2. Załadunek sprzętu w drodze powrotnej nastąpi w dniu 8 maja ok. godziny 15.00;
    Całość sprzętu winna być dowieziona do Warszawy na teren Państwowego Muzeum Archeologicznego, (ul. Długa 52, Warszawa) najpóźniej do dnia 13 maja 2011 r. (UWAGA: negocjuję dowóz sprzętu na dzień 11-ego maja, tak aby można go było odebrać równo z przyjazdem).

UWAGA: osoby, które nie mogą uczestniczyć w załadunku sprzętu w poniedziałek 2-ego maja, mogą złożyć sprzęt w Państwowym Muzeum Archeologicznym na ul. Długiej 52, w sobotę w godzinach 10:00-12:00 (jak w informacji wyżej).

Pozdrawiam!

:ulan:

30 kwietnia 2011 z 10:07 #9782
    Remigiusz Pacer
    Participant

No to znów nas ominie możliwość obejrzenia wystwy napoleońskiej w Muzeum Wielkiej Armii…
    :>

1 maja 2011 z 09:12 #9787
    Anonimowy

Moja prosba – prosze o przybycie ze sprzetem do 11.00 tak bysmy w maire mozliwosci go posegregowali i sprawnie wrzcili na transport

2 maja 2011 z 09:13 #9792
    Koroniarz
    Keymaster

No to znów nas ominie możliwość obejrzenia wystwy napoleońskiej w Muzeum Wielkiej Armii…
    :>

Wygląda na to, że jednak nie :]

Wiadomość z ostatniej chwili:

Szanowny Panie,
    (…) firma KANAR (…) wyraziła zgodę na przesunięcie godziny wyjazdu w dniu 5 maja z godz. 12.00 na godzinę 16.00 pod pewnymi warunkami:
    1. Ze względu na przepisy o czasie pracy kierowcy nie ma możliwości aby uruchamiać autokary przed wyjazdem. W związku z powyższym uczestnicy będą musieli donieść bagaże do autokarów, zapakować je i dopiero mogą sobie ruszyć na zwiedzanie (lub zabiorą je ze sobą).
    2. Podstawienie autokarów w dniu 5 maja br. odbędzie się przy obwodnicy „peryferyjnej” (Boulevard Peripherique) w miejscu ustalonym z kierowcami o godzinie 16.00. Proszę o dopilnowanie, tak jak Pan się poniżej zobowiązuje, aby „załadunek” ludzi nie trwał dłużej niż 15-20 minut.

Weźcie plany Paryża.

Mamy natomiast związany z tym problem logistyczny. Stosownie do informacji, którą dostałem dziś rano noclegi będą będą na obrzeżach Paryża, w miejscach następujących:

1. Noc : 4/5 maja
    Hotel: Balladins Savigny – 50 osób
    Adres: 157, rue de l’industrie, 77176 Savigny-le-temple

Hotel : Balladins Grigny – 50 osób
    Adres: 10 avenue des tuilleries, 91350 Grigny

2. Noc 09/10 maja – dla wszystkich Balladins Savigny
    Adres: 157, rue de l’industrie, 77176 Savigny-le-temple

Będziemy musieli ustalić sposób dostania się we własnym zakresie do centrum.

Mailem wysyłam zaktualizowaną informację, którą rozsyłałem wcześniej (uzupełnioną o dane j.w.).

Pozdrawiam!

3 maja 2011 z 21:05 #9794
    Koroniarz
    Keymaster

Podaję Ordre de Bataille, które właśnie otrzymałem:

Orden de Batalla – Recreación de La Albuera 2011

Allied Comander: Beresford (Ronald Brighouse)

Ejercito Español:

Ejercito Del General Castaños (Jesus R de Burgos) :

Regimento Teodoro Reding
    Voluntários de Bailen
    Voluntarios de Madrid
    Recreadores Españoles
    Voluntarios de Aragón
    Infantería de Línea Cariñena
    Desastres de la Guerra
    Legión Extremeña

Ejército del General Blake (J C Irribarren):

Brigada Lardizabal: Teo Rios
    Reg. Canarias – (Albuera)
    Regimiento Canarias –(Tenerife)
    Regimiento Campo Mayor (Albuera)
    Regimiento Irlanda (from Ireland -86th foot)
    Recreadores de Galicia (infantería)
    Recreadores de Argentina (3 personas)

Brigada Zayas: (Arsenio Garcia Fuentes):
    Guardias Walonas –(Albuera)
    Regimiento Toledo (Albuera)
    Voluntarios de La Victoria
    Voluntarios de Leon
    Regimiento de La Reina de Jaén

Artilleria Española : Comandante Iñaki Gurmendi
    grupos artilleros de: Bailen, La Coruña, Málaga, San Sebastian

Caballeria Española formara parte de La Brigada de Caballeria Aliada bajo el mando de John Norris

Ejercito Luso – Británico …… Anglo-Portuguese Army:

British Artillery
    Commanded by J. Eames “Ginger”

Kings German Legion
    KGL (Light Batallion) Rob Bissell
    95th Rifles (all batallions) – Mike Haynes
    Div. Mallorca
    Tiradores de Castilla (spanish 95th)

Stewart’s Division
    Colbourne’s Bde: (Jim Harlow ):
    3rd Ft (Albuera Buffs)
    3rd Ft (Jim Harlow)
    33rd Ft
    43rd Ft

Houghton’s Bde: ( Ed Parker):
    57th (Albuera Middlesex)
    41st Ft
    44th Ft
    Royal Navy (S.Gardner & D Partridge &Co.)

Abercrombie’s Bde.: ( Donald Meulmans ) –
    42nd Highlanders – (Germany, Italy, Malta, Spain, etc)
    79th Highlanders
    92nd Highlanders
    Gibraltar Redcoats
    Mixed Unit of individual Redcoats

Lowery Cole Divison:
    Myer’s Bde: (Wagg Ellis-Jones)
    23rd RWF
    7th Fusilers
    2nd Queens Regt.
    1st Foot Guards

Portugueses Brigadier Fonseca (Faria Silva)

Infanteria: 11th Regt – 23rd Regt – Cazadores – etc.

Artilleria: Portugueses de Almeida y Oporto

Lumley’s British Cavalry (John Norris)

15th Hussars, 16th LD, 18th LD, 1st Dragoons + a few Spanish cavalry

Ejercito Frances French Army:

Marshal Soult: Franky Simon

& his Etat Major

I Corps
    Brigada Godinot

Polish Units Arsenal – Infanterie de la Grande Duche de Varsovie
    Chasseurs de Montagne (Toulouse)
    Asociacion Asturias (French Infantry)
    Guardia Imperial (Mostoles)

IV Corps
    Brigada Werle (Albuera Regiments ) Commander : Domingo

12eme Leger, 55eme de Ligne & 58eme de Ligne
    34eme de Ligne & 40eme de Ligne
    64eme de Ligne & 88 de Ligne
    21eme Leger, 28eme Leger, 100eme de Ligne, 103 de Ligne
    16eme Leger & 51eme DeLigne

V Corps
    1 Division de Girard commander : Regis Jonkeere

Units from Coudekerke
    Units from Boulogne (Dominique Six)
    9eme Leger (Gernot Doehne-Jochmann)
    Individual French Soldiers form a compsite unit.

Section 2 (who will support Godinot attacking the village)
    Units from Ukraine (Andriy Pysarenko)

2 Division de Gazan

Unidades del BIF Italia (Paolo Coturri)
    Units from La Rochelle (Daniel Dieu)
    Badishe Jaeger
    21em de Ligne (from UK)

French Cavalry : Latour Maubourg. Jean François Remy -Neris

Hussars, Dragons, Chasseurs a Cheval & Lancers (from Albuera) and Polish Lancers (Lanciers de la Vistule, I Régiment de cheveau-légers (Polonais) de la Garde Impériale, 2nd uhlans GDoW)

Artillería Francesa:

Artillery units from La Albuera, Coudekerke, Toulouse & La Coruna,

Pozdrawiam i do zobaczenia!

10 maja 2011 z 02:53 #9801
    Damian
    Participant

Panowie i Panie,
    Ja już jestem w domu – większość z Was jeszcze jest w drodze …

Przepraszam, że nie zdążyłem się ze wszystkimi pożegnać bo kierowcy, którzy mnie podwozili chcieli już jechać.
    Dziękuję Wam wszystkim za wspólne przeżycia i czas spędzony razem i mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy w równie miłych okolicznościach.

Na szybko znalazłem w sieci:

http://www.youtube.com/watch?v=W1pgJL0VOFI

niestety spojrzenie ze strony naszych przeciwnikow, ale … 5:49 (i dalej) przecinamy ekran jak zyleta a od 6:50 jak przeprowadzamy planowy odwrót …

Link do hiszpańskich wiadomości – trzeba od razu iść do 12:49 (zwracam skromnie uwagę na czterech malowniczo śpiących – to się nazywa rekonstrukcja 😛 )

(Strasznie dużo obcinają przy montażu 😛 )

I 3 z moich jedynych 5 (choć trudno w to uwierzyć ale naprawdę tylko 5) zdjęć z całego wyjazdu .
    😥 A jutro do pracy 😥

11 maja 2011 z 10:27 #9803
    Sebastian
    Participant

Czołem. Chciałem serdecznie podziękować za możliwość wyjazdu na tak wspaniałą imprezę. Piotrowi gratuluję awansu, Marcinowi pierwszorzędnej organizacji. Mam nadzieję, że straty zostaną szybko usunięte. Pozdrawiam

11 maja 2011 z 16:03 #9804
    Koroniarz
    Keymaster

Drodzy Koledzy!

Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Wszystkim zaś dziękuję za uczestnictwo i wspólną wyprawę. Wierzę, że niezależnie od przeciwności udało nam się uczcić dwusetną rocznicę bitwy pod Albuerą i godnie, i ciekawie.

Pełne podsumowanie już wkrótce. Wraz ze zdjęciami. Tymczasem informuję, że:

Transport sprzętu dojedzie pod Państwowe Muzeum Archeologiczne w czwartek, 12-ego maja o godzinie 9:00 rano. Proszę przedstawicieli grup o pomoc w wyładunku oraz odbiór sprzętu.

Pozdrawiam!

11 maja 2011 z 21:53 #9805
    Adam Zwoiński
    Participant

Ja również składam ogromne podziękowania za wspólny wyjazd, przede wszystkim na ręce Marcina oraz Piotra, a także ogromny szacunek dla naszych, niezmordowanych kierowców, dziękuję w imieniu swoim i Łukasza. Dziękujemy i przepraszamy za uchybienia Co do filmu to dysponuje bogatym materiałem utrwalonym na mojej kamerze. Jest tego tak dużo, że prawdopodobnie powstaną 2-3 filmy na YT, w tej chwili nie mogę zmontować filmów gdyż przebywam u rodziny w stolicy a po powrocie do domu dojdzie jeszcze materiał z Racławic. Cierpliwości

16 maja 2011 z 00:17 #9817
    kajot
    Participant

Witam !

Pod Albuerą 2011 byłem… jako widz tylko, niestety…
    Ciągle pod wrażeniem, nie będę próbował ani reportażu, ani sprawozdania, lecz podzielę się tylko kilkoma raczej osobistymi impresjami / refleksjami :

– Przechadzając się ulicami Albuery miałem wrażenie, że z każdego domu wychodził ktoś w stroju z epoki, że cała miejscowość uczestniczy w rekonstrukcji. Szkoda tylko, że domy są całkiem współczesne.

– Ciekawe, czy w Hiszpanii są również dziennikarze, którzy „wieszają psy” na rekonstrukcji historycznej…?

– Specjalne ożywienie w otaczającym mnie tłumie widzów wywołał polski ułan, który ze zdobytym brytyjskim sztandarem popędził do Soulta. Nie znam niestety hiszpańskiego, więc nie zrozumiałem komentarzy ale wychwyciłem słowa : echo historico

– „Wyproszenie” jałmużny przez polskiego „rannego” żołnierza od Napoleona po bitwie znalazłem równie nie na miejscu jak obecność cesarza pod Albuerą z tym, że o ile to drugie odebrałem z przychylnym uśmiechem, to to pierwsze – z niesmakiem…

– Początkowo na niedzielę przewidziałem zwiedzanie Sevilli, rezerwując na Albuerę piątkowy wieczór i sobotę – zostałem w Albuerze także w niedzielę

Łącznie zrobiłem około 1500 zdjęć. Przekażę je Koroniarzowi.

Wszystkim uczestnikom Albuery 2011 gratuluję znakomitej rekonstrukcji i dziękuję za dostarczenie niezapomnianych przeżyć!
    A jeśli coś było nie tak, no cóż… na wojnie jak na wojnie…

Z wyrazami uznania – pozdrawiam
    kajot

16 maja 2011 z 22:33 #9819
    Michał Majewski
    Participant

Witam
    Krótka prośba.
    Sprzęt został wyładowany w Arsenale w czwartek rano.

Zdołałem zgłosić się po odbiór dopiero przed Nocą Muzeów w sobotę rano.

Na miejscu okazało się, że nie ma moich dwóch szarych wojskowych koców (a były ładowane do ciężarówki).

„Uczciwego znalazcę” proszę o zwrot.
    Pozdrawiam

17 maja 2011 z 07:53 #9820
    senator
    Participant

mi brakuje jednego koca

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.